امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149476
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۳۴
تعداد بازدید: 161
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 در لوزان سوئیس گفت:‌ با توجه به گام‌های اعتمادساز جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات امروز غرب باید در گام اول نسبت به لغو تحریم‌های مالی، بانکی و نفتی ما اقدام کند.

وی افزود: از دیگر موضوعات مهمی که باید در توافق مدنظر قرار گیرد لغو یکباره همه تحریم‌هاست و اینکه اعتمادسازی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه‌های هسته‌ای خود باید از سوی طرف غربی به رسمیت شناخته شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: باید ضمانت اجرایی لازم برای تعهدات طرف غربی وجود داشته باشد و باید در متن اصلی توافق ضمانت‌های لازم برای اجرای توافقنامه از طرف غربی گرفته شود تا زمینه سوءاستفاده آنها را در روند اجرای توافقنامه فراهم نکند.

آصفری در پایان گفت: با توجه به اینکه غربی‌ها با اقدامات خود موجبات تشدید بی‌اعتمادی دولت و ملت ایران به آنها را فراهم کرده‌اند در صورت تغییر رویه طرف غربی در اجرای توافقنامه تیم مذاکره‌کننده ایران نیز باید این حق را برای خود قائل شود تا ایران در هر سطحی به غنی‌سازی اورانیوم ادامه دهد و تیم مذاکره‌کننده در این زمینه باید از تاکتیک‌های لازم استفاده کند تا جلوی هرگونه سوءاستفاده طرف غربی را بگیرد.

انتهای پیام/

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار