امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149484
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۵۶
تعداد بازدید: 298
به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، روز سیزده نوروز به تعبیر عام روز طبیعت نام گرفته است. سال‌های مدیدی ...

به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، روز سیزده نوروز به تعبیر عام روز طبیعت نام گرفته است. سال‌های مدیدی است که مردم ایران زمین در روز 13فروردین  شوق زیستن و تفرج یک روزه در دامان پر مهر طبیعت را گرامی می دارند، و این روز را در آغوش سبزه‌های تازه رسته سپری می کنند.
در روز سیزده نوروز هر سال خانواده های ایرانی در چهار گوشه این خاک پهناور به آغوش طبیعت رفته و بار دیگر پروردگار منان را صمیمانه شکرگزاری می‌کنند.
روابط عمومی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از عموم هموطنان عزیز و گرامی درخواست می نماید، هنگام پناه بردن به طبیعت در روز سیزده بدر رعایت اخلاق طبیعت گردی را به هم نوعان خود توصیه کنند.
این سازمان سفارش دارد با رعایت هنجار های زیست محیطی و بویژه توجه به شعار بنیادین اخلاق طبیعت گردی این روز را به فرصتی جهت آشتی با طبیعت قرار دهند.
بیاییم با سرلوحه قرار دادن این شعار جهانی «طبیعت را ترک کنیم به گونه ای که انگار اصلا در آن پا نگذاشته‌ایم» مانع از تخریب وآلودگی طبیعت کشور در روز سیزده نوروز شویم.
در این گزارش آمده است: متاسفانه همه ساله در سیزده نوروز با حضور ناگهانی میلیون ها نفر در عرصه های طبیعی موج گسترده ای از آتش سوزی، تخریب محیط زیست و زباله  بر جای می ماند که جبران پیامدهای ناگوار آن بسیار دشوار و پر هزینه است. این پیامدها بیشتر دامن منابع طبیعی همچون جنگل ها و مراتع را می گیرد، زیرا این عرصه ها بسیار گسترده بوده و همچون پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده دارای ورودی های مشخص جهت کنترل حجم مسافران ورودی نیست.
امید است این روز برای کلیه هموطنان عزیزمان در جای جای این میهن اسلامی به خیر و خوشی سپری شود.
روابط عمومی سازمان جنگل ها از مردم  درخواست می نماید، در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی در جنگل ها و مراتع، ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی را با شماره تلفن 1504 مطلع فرمایند.

انتهای پیام/ب

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها