امروز : پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 9
۰۹:۱۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 149485
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۵۷
تعداد بازدید: 365
به گزارش گروه جامعه پیروان مــوعـــود به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیره کشور، حجت الاسلام علی محمدی در بازدید از جریان اجرای طرح آرامش ...

به گزارش گروه جامعه پیروان مــوعـــود به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیره کشور، حجت الاسلام علی محمدی در بازدید از جریان اجرای طرح آرامش بهاری و عملکرد ستاد مرکزی این طرح با ابراز رضایت از روند اجرای طرح آرامش بهاری رهنمودهایی برای اجرای هرچه بهتر این طرح ارائه کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: طرح آرامش بهاری برای پنجمین سال متوالی است که در بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر کشور برگزار می‌شود و امیدواریم که هرسال کامل‌تر از گذشته شود.

حجت الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: الحمدالله با تلاش دوستان در سازمان اوقاف طرح آرامش بهاری جایگاه خوبی در کشور پیدا کرده است و ای کاش این طرح از ابتدای انقلاب در بقاع متبرکه انجام می‌شد، چرا که ما مهماندار هستیم و این روزها فرصت مغتنمی برای پذیرایی از مردم عزیزمان در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه است.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به استقبال بی نظیر زوار و مسافران نوروزی از طرح آرامش بهاری در بقاع و امامزادگان متذکر شد: در این شرایط خاص است که باید در بقعه‌ها و امامزادگان باز و امکاناتی که وجود دارد را به مردم ارائه دهیم واین باعث انس و الفت هر چه بیشتر مردم با اهل بیت خواهد شد.

وی اضافه کرد: اقامه نماز جماعت و برپایی خیمه‌های معرفت از نقاط قوت طرح آرامش بهاری در سراسر کشور است و امیدوارم این طرح جایگاه خود را به خوبی پیدا کند.

محمدی متذکر شد: در این ایام است که مردم برای زیارت به امامزادگان و بقاع متبرکه مراجعه می‌کنند و این فرصت خوبی برای ارائه خدمات رفاهی به زائران و مسافران نوروزی است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر استمرار اجرای این طرح در آینده اظهار داشت: باید با دلگرمی و امید این طرح را ادامه دهیم و ان شاالله این طرح به صورت یک برنامه ضابطه مند در آینده دنبال شود.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف با گرامیداشت یوم الله 12 فروردین یادآور شد:12  فروردین یک روز بسیار مهم برای ملت ایران است چرا که در این روز رژیم طاغوت به دست مردم سرنگون و نظام اسلامی در کشور مستقر شد.

محمدی با اشاره به سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درباره یوم الله 12 فروردین تصریح کرد: باید در یوم الله 12 فروردین بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان مزین به این سخنان برای اطلاع رسانی و تبلیغ به مردم شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با یادآوری روز طبیعت ،اماکن متبرکه و فضای امامزادگان را مکان مناسبی برای حضور و پذیرایی از مردم دانست و گفت: باید مراقب بود که این حضور مردمی درجهت صحیح تفریحات سالم بکارگرفته و دقت شود که در این مکان‌ها کارهای ناصواب و ناشایست انجام نشود که در شان و منزلت بقاع و اهل بیت نیست.

محمدی تاکید کرد: باید آمادگی اجرای طرح آرامش بهاری در روز 14 فروردین به عنوان آخرین روز از اجرای آن نسبت به گذشته بیشتر باشد، چرا که در این روز بسیاری از مردم از مسافرت باز گشته و برای ما به عنوان ارائه خدمات و دستیابی آسان به زیارت آنان پرکارترین روز باشد.

وی خواستار جمع بندی و بیان نقاط قوت و ضعف مشترک و منطقه‌ای طرح آرامش بهاری و ارائه پیشنهادات از سوی مجریان و دست اندرکاران آن شد و گفت: با جمع‌بندی نقاط قوت وضعف این طرح می‌توان برای سال آینده برنامه‌ریزی و آماده تر از گذشته شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن استقبال از ابتکارات در اجرای طرح آرامش بهاری در برخی از استان‌ها متذکر شد: نقاط قوت و ابتکارات باید جمع‌بندی و به سایر استان‌ها ارائه شود.

محمدی با ابراز رضایت از اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری تاکید کرد: به طور کلی هرجا مسولان ،هیأت امنا و خدام بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان در ایام نوروز پای کار بوده‌اند خدمات دهی به زائران و مسافران نوروزی بهتر از جاهای دیگر بوده است.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه متذکر شد: فعال بودن ستاد مرکزی طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی باعث فعال شدن استان‌ها نیز خواهد بود.

در این بازدید مسئول ستاد مرکزی طرح آرامش بهاری با ارائه گزارشی از روند اجرای این طرح در سراسر کشور به بیان برخی از نقاط قوت و ضعف آن پرداخت.

وی استقبال مردم از طرح آرامش بهاری را بی سابقه دانست و حضور بازرسان سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور یادآور شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها