امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14949
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۵
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، مقامات سوئیس با ارسال نامه‌ای به پاکستان اعلام کردند که پرونده فساد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، مقامات سوئیس با ارسال نامه‌ای به پاکستان اعلام کردند که پرونده فساد مالی و پولشویی زرداری رئیس‌جمهور پاکستان در هیچ یک از دادگاه‌های سوئیس بازگشایی مجدد نخواهد شد.

در همین رابطه روزنامه داون پاکستان آورده است، این نامه در پاسخ به درخواست کتبی دولت پاکستان در رسیدگی به پرونده پولشویی زرداری ارسال شده است.

 سال گذشته، دیوانعالی پاکستان دولت این کشور را تحت فشار قرار داد تا برای بازگشایی دوباره پرونده پولشویی رئیس‌جمهور نامه‌ای به سوئیس ارسال کند.

با این حال، مقامات سوئیسی پس از ماه‌ها وقفه سرانجام پاسخ خود به این درخواست را به مقامات پاکستانی تحویل دادند.

در این نامه تصریح شده است که پرونده پولشویی زرداری و سایر مقامات پاکستانی مشمول مرور زمان شده‌اند و دیگر قابل طرح در دادگاه‌های این کشور نخواهند بود.

مقامات سوئیسی همچنین اعلام کردند که هیچ شواهد جدیدی برضد رئیس‌جمهور پاکستان به‌دست نیاورده‌اند.

دیوانعالی پاکستان، 3 سال پیش از دولت این کشور خواست تا پرونده فساد مالی زرداری در دهه 1990 را در دادگاه سوئیس به جریان اندازد که این خواسته با تعلل دولت همراه بود و حتی منجر به برکناری «یوسف رضا گیلانی» نخست‌وزیر وقت پاکستان شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها