امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149504
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۱
تعداد بازدید: 290
به گزارش خبرنگار حوزه مجلس پیروان مــوعـــود به نقل از خانه ملت،  سیداحمدرضا دستغیب رئیس هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس صدو سی و دوم ...

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس پیروان مــوعـــود به نقل از خانه ملت،  سیداحمدرضا دستغیب رئیس هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس صدو سی و دوم مجمع بین المجالس جهانی با صابر حسین چودری رئیس اتحادیه بین المجالس در هانوی –ویتنام دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار جایگاه اتحادیه بین المجالس جهانی را پراهمیت خواند و با اشاره به موضوعات مورد نظر اجلاس صدو سی و دوم مجمع اتحادیه بین المجالس در هانوی گفت: طرح موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و از جمله موضوع تحولات خطیر بین المللی در اجلاس هانوی حاکی از اهمیت جایگاه این اتحادیه در محاسبات بین المللی است  و ایفای نقش این سازمان مهم باید هر چه بیشتر تقویت شود.

رئیس شورای اجرایی گروه بین المجالس کشورمان در ادامه با اشاره به همکاری خوب گروه بین المجالس ایران با اتحادیه بین المجالس افزود: گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران همواره همکاری سازنده‌ای در مجموعه فعالیت های اتحادیه بین المجالس داشته و برای این سازمان اهمیت خاصی قائل است.

دستغیب در ادامه همچنین گفت: تلاش جمعی از نمایندگان پارلمان جهان برای یافتن راه حل هایی برای بحران‌ها و معضلات جهانی و کمک به گسترش صلح و ثبات بین المللی، ماهیت واقعی اتحادیه بین المجالس را تشکیل می‌دهد که باید هر چه بیشتر تقویت شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار خواستار ایجاد دبیرخانه های دائمی برای گروه جغرافیایی آسیا- اقیانوسیه با هدف همگرایی و همبستگی  بیشتر گروه در اتحادیه بین المجالس شد.

در ادامه این دیدار همچنین لاله افتخاری با اشاره به موضوع اجلاس زنان در اتحادیه بین المجالس هانوی گفت: حضور فعال زنان در فعالیت های اتحادیه بین المجالس و طرح موضوعات مهم جای تقدیر دارد.

وی افزود: فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با الهام از آموزه های دین مبین اسلام قائل به عدالت جنسیتی به جای برابری جنسیتی است و عدالت جنسیتی بر اساس فطرت ذاتی زن واژه‌ای زیبنده زنان است و نشانگر شخصیت عالی آنان است.

در این دیدار علیرضا سلیمی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت اعزامی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها