امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 24
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149521
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۱
تعداد بازدید: 96
سجاد ریحانی معاون بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با بیان اینکه به نقطه حساسی از ...

سجاد ریحانی معاون بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با بیان اینکه به نقطه حساسی از مذاکرات رسیده‌ایم، گفت: مدتی است گمانه‌زنی‌ها و مباحثی از دو طرف مذاکره‌کننده بیان می‌شود هر چند که درباره ریز مباحث مطلبی مطرح نشده است.

وی تأکید کرد که یکسری چارچوب‌ها مطالبه جدی مردم ایران است و مردم خواستار ایستادگی تیم مذاکره‌کننده در این زمینه هستند.

به گفته معاون بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی همانطور که گفته شده است احتمال دارد بیانیه مطبوعاتی حاصل این نشست شود و باید دقت کرد هر بیانیه‌ای که الزام‌آور برای جمهوری اسلامی باشد با دقت بالایی طراحی شود و مسئولان بدانند که مراجع دیگر از جمله مجلس نیز در کشور در این زمینه صاحب نظر هستند.

وی با بیان اینکه مباحثی که به توافق می‌رسیم باید یک مرحله‌ای باشد و در همان یک مرحله تحریم‌ها به طور کلی برداشته شود، گفت: تجربه خوبی از طرف مقابل نداریم، آنها به اصول خود پایبند نیستند و مشخص نیست که پس از مدتی با چه بهانه‌ای تحریم‌های دیگری را آغاز کنند همانطور که حتی در مباحث علمی کشور را تحریم کردند.

ریحانی تأکید کرد که هر تفاهم بدون لغو همه تحریم‌ها بلافاصله پس از امضای توافق نامشروع است و مردم ایران چنین توافقی را نمی‌پذیرند.

وی دو مرحله‌ای شدن مذاکرات را ترفندی از سوی آمریکا مطرح کرد و گفت: با دو مرحله‌ای شدن مذاکرات هیچ تضمینی برای رسیدن مردم به حق و حقوقشان نیست.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار