امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149546
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 329
محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اقدام عربستان در حمله به یک کشور اسلامی و کشتار مسلمانان اظهار کرد: این ...

محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اقدام عربستان در حمله به یک کشور اسلامی و کشتار مسلمانان اظهار کرد: این اقدام در حالی انجام می‌شود که عربستان ادعای خادمی حرمین شریفین را دارد.

وی با ابراز تاسف از اقدام عربستان در حمله نظامی به یک کشور اسلامی و قتل عام مسلمانان اضافه کرد: عربستان در حالی به یمن حمله نظامی کرده است که در طول 60 سال گذشته حتی یک تیر هم به طرف رژیم صهیونیستی پرتاب نکرده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی حمله و کشتار مسلمانان را مایه شرمندگی دولت عربستان و حامیان منطقه‌ای آن دانست و تصریح کرد: با این روند به طور یقین عربستان در باتلاق یمن غرق خواهد شد.

وی با غیر قابل توجیه دانستن اقدام عربستان و حامیانش در حمله نظامی به یک کشور اسلامی تاکید کرد: این حمله باید هر چه زودتر خاتمه یابد.

اسماعیلی با تاکید بر آمادگی مردم یمن در دفاع از استقلال و امنیت کشور خود ادامه داد: اما این آمادگی نباید مانع عدم اقدام کشورهای دیگر در محکومیت تجاوز نظامی عربستان به این کشور شود.

وی با روشن دانستن واکنش مجلس و کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در قبال اقدام کشور عربستان افزود: نظام ما همواره از مردم منطقه و مواضع استقلال طلبی آنها حمایت کرده و در آینده هم خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد احتمال حمله زمینی و نتیجه منبعث از آن برای دولت عربستان در یمن گفت: در صورت برنامه‌ریزی چنین حمله‌ای شکست عربستان سعودی قطعی به نظر می‌رسد.

وی حمله نظامی زمینی به یمن را یک اشتباه تحلیلی برشمرد و خاطرنشان کرد: واضح است که مردم یمن برای حفظ استقلال کشور خود تصمیم جدی دارند.

اسماعیلی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد دلیل اقدام عربستان در حمله به یمن، عربستان را دولت دست نشانده‌ای اعلام کرد که نه تنها با ملت‌های منطقه بلکه با مردم خودش هم ارتباطی ندارد.

وی تاکید کرد: بیگانه بودن دولت عربستان از مردم خود و منطقه موجب شده است که این دولت به عنوان عامل استکبار عمل کرده و به دنبال برآورده کردن منافع آنها باشد.

انتهای پیام/73004/ر40/ژ1001

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها