امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14955
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۵
تعداد بازدید: 117
«فؤاد إبراهیم»، فعال سیاسی و معارض عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خواستار اقدام مردمی و ملی عربی برای ...

«فؤاد إبراهیم»، فعال سیاسی و معارض عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خواستار اقدام مردمی و ملی عربی برای جلوگیری از آغاز جنگی جدید شد که آل سعود خود را برای آن آماده می‌کند و در این خصوص تأکید کرد که «بندر بن سلطان»، دلال جنگ‌ها، منطقه را به لبه پرتگاه سقوط خواهد کشاند.

وی تاکید کرد: نباید کسی تصور کند که تحرکات آل سعود و سران فتنه در جهان عرب و خلیج فارس به خاطر سوری‌ها و برقراری دموکراسی در این کشور و حفظ کرامت آنها صورت می‌گیرد بلکه این کشورها به نام مردم سوریه خواهان استعمار کشور سوریه هستند.

این فعال سیاسی افزود:‌ عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تلاش دارند تا به نام مردم سوریه اراده و خواست مردم این کشور را مصادره کنند تا در برابر توطئه‌ای که توسط آمریکا و عربستان و اسرائیل برای منطقه تدارک دیده شده و منطقه را وارد مرحله جدیدی از استعمار خواهد کرد، سکوت کنند.

این درحالی است که گزارش‌های منتشره از سوی رسانه‌های غربی از اقدام عربستان سعودی به مسلح کردن گروه‌های تروریستی در سوریه به سلاح‌های سنگین و تشویق جوانان عربستان توسط مفتی‌های سعودی جهت عزیمت به سوریه و پیوستن به صفوف گروه‌های مسلح در این کشور که علیه نظام سوریه مبارزه می‌کنند، خبر می‌دهد.  

وی در ادامه گفت که آل سعود از تمام روابط خود برای شعله‌ورتر کردن آتش جنگ در سوریه استفاده می‌کنند و این نیازمند حضور فعال نخبگان و عقلا و شخصیت‌های با نفوذ و مورد اعتماد جهت مقابله با این طرح است و در این میان بسیار ساده لوح هستیم، اگر باور کنیم که سران سعودی درصدد برقراری دموکراسی یا امنیت در سوریه هستند.

فواد ابراهیم در ادامه از رابطه بین اسرائیل و آل سعود و طرح جهادی عربستان در سوریه سوال کرد و گفت: آیا این اتفاقی است که اسرائیل دوستدار آل سعود و هم پیمان آنها در طرح جهاد در سوریه دارند. آیا این یادآور طرح ریاض – تل‌آویو برای نفوذ در ارتش سوریه جهت سرنگونی نظام سوریه پس از جنگ دوم خلیج فارس نیست.

این پژوهشگر و فعال عربستانی سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که این عجیب نیست، اگر ببینیم طرف‌هایی همچون آمریکا و غرب و عربستان سعودی طرح جهادی را مطرح می‌کنند که یکبار آن را در افغانستان به اجرا گذاشتند، این بار در سوریه تکرار کنند و در این راستا سازمان القاعده آلت دست آنها و مجری خواسته‌های آنهاست.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها