امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149558
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۲۴
تعداد بازدید: 477
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، یک کارشناس ارشد مسائل دفاعی روسیه روز جمعه گفت مسکو آماده تحویل سامانه پدافند موشکی «اس 300» ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، یک کارشناس ارشد مسائل دفاعی روسیه روز جمعه گفت مسکو آماده تحویل سامانه پدافند موشکی «اس 300» به ایران در صورت رفع تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور است.

به گزارش «اسپوتنیک»، «ایگور کوروشنکو»، رئیس اندیشکده «مرکز تحلیل مبادلات تسلیحاتی جهانی» رفع تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را اقدامی «منطقی» خواند و گفت مسکو در این صورت می تواند سامانه های موشکی «اس 300» را به ایران تحویل دهد.

ایران و گروه موسوم به 1+5 پنجشنبه شب بر سر تفاهم نامه ای که قرار است مبنای گفت و گوهای دو طرف برای رسیدن به توافق جامع هسته ای باشد، موافقت کردند. 

ایران با محدود شدن عمده برنامه هسته ای این کشور برای دست کم یک دهه و بازرسی های بین المللی از برنامه خود موافقت کرد و طرف مقابل متعهد به رفع تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای شد.

سرگئی ریابکوف، ممعاون وزیر خارجه روسیه سپس گفت که تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران هم باید رفع شوند.

«ایگو کوروشنکو» گفت: «برداشتن تحریم ها علیه ایران از جمله تحریم های تسلیحاتی اقدامی کاملاً منطقی است.»

وی افزود: «نکته ای که اهمیت کلیدی دارد تحویل سامانه های ارتقاء یافته اس 300 به ایران است... در این باره می توان بار دیگر قراردادی با مفاد مورد قبول تهران و مسکو را از سر گرفت.»

روسیه در سال 2007 متعهد شده بود به موجب مفاد یک قرارداد به ایران برابر با 800 میلیون دلار واحد موشکی اس 300 بفروشد. این قرارداد پس از قطعنامه سال 2010 شورای امنیت سازمان ملل از طرف مسکو معلق شد.

انتهای پیام/

 

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار