امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14956
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۵
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، در پایان نشست سالانه رهبران کشورهای گروه 8 در ایرلند شمالی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، در پایان نشست سالانه رهبران کشورهای گروه 8 در ایرلند شمالی، بیانیه‌ای در مورد سوریه صادر شد و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه هم آن را امضا کرد.

پس از دو روز گفت‌وگو میان رهبران هشت کشور بزرگ صنعتی جهان که محور اصلی آن سوریه بود، «دیوید کامرون» نخست وزیر بریتانیا و میزبان این اجلاس در این مورد گفت: «اینکه در پای میز گفت‌وگوهای نشست گروه هشت، نظرهای متفاوتی وجود داشت، موضوعی نیست که بر کسی پوشیده باشد. اما همه ما در مورد یک نکته اساسی اتفاق نظر داریم و آن، پایان درگیری‌های سوریه و کمک به مردم این کشور برای دستیابی به تغییراتی است که خواهانش هستند.»

برای نخستین بار کامرون وفاداران «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه را خطاب قرار داد و از آنها خواست که منفعت کشورشان را در نظر بگیرند و دست از حمایت از بشار اسد بکشند. او به حامیان دولت سوریه گفت که سرنوشتشان با سرنوشت بشار اسد گره نخورده است.

پوتین نیز از ارسال سلاح برای دولت سوریه دفاع کرد و آن اقدامی را در چارچوب قوانین بین‌المللی خواند. او همچنین هشدار داد که سلاح‌های ارسالی به مخالفان سوریه ممکن است روزی در خود اروپا استفاده شوند.

پوتین گفت: «به نظر ما هرگونه تصمیمی مبنی بر ارائه سلاح به مخالفان سوری بر اساس اتهامات ثابت نشدۀ استفاده از سلاح شیمیایی، تنها بر بی‌ثباتی اوضاع دامن می‌زند.»

بریتانیا و فرانسه همواره از ارسال سلاح به سوریه حمایت کرده‌اند اما آلمان از این اقدام حمایت نکرده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها