امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149563
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۲۴
تعداد بازدید: 222
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، اندیشکده بروکینگز روز جمعه در گزارشی به اختلاف «فکت‌شیت» (Fact Sheet) منتشر شده ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، اندیشکده بروکینگز روز جمعه در گزارشی به اختلاف «فکت‌شیت» (Fact Sheet) منتشر شده واشنگتن و مجموع راه‌حل‌‌های منتشر شده توسط ایران پرداخته است.

بر اساس این گزارش، در حالی که در نسخه کاخ سفید تصریح شده که «ایران موافقت کرده ذخایر فعلی اورانیوم خود که در حال حاضر برابر 10 هزار کیلوگرم است را برای 15 سال به 300 کیلوگرم کاهش دهد» در سند منتشر شده ایران هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده است. 

علاوه بر این، روایت تهران حاکی از حذف دائمی و موثر تمامی تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا است، این در حالی است که نسخه واشنگتن حاکی است که این کشور تنها متعهد به تعلیق تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران، آن هم پس از اقدامات راستی‌آزمایی آژانس بین‌الملل انرژی اتمی است.

در حالی که ایران هیچ اشاره‌ای به بازگشت خودکار تحریم‌ها در صورت تخطی از مفاد توافقنامه نکرده، واشنگتن به توصیف این بند پرداخته است.

بروکینگز با اشاره به اینکه موارد یاد شده تنها تعداد اندکی از تناقض‌های قابل توجه در سندهای منتشر شده دو طرف است یادآور شده که «این اختلافات می‌توانند بسیار دردسرساز باشند.»

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار