امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149582
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 355
به گزارش پیروان مــوعـــود، مجتبی امینی دبیر این جشنواره درباره کم و کیف برگزاری این رویداد سینمایی گفت: سماء به معنای آسمان و برداشتی دو وجهی از نام ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، مجتبی امینی دبیر این جشنواره درباره کم و کیف برگزاری این رویداد سینمایی گفت: سماء به معنای آسمان و برداشتی دو وجهی از نام و جایگاه سید مرتضی آوینی در عرصه فرهنگ و هنر دینی است.

وی ادامه داد: این جشنواره یک رویداد تخصصی در حوزه فیلم کوتاه است که با موضوع سبک زندگی ایرانی – اسلامی در حوزه اخلاق و رفتار انسانی برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه سماء درباره بخش های مختلف این جشنواره توضیح داد: نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سماء» در سه بخش ملی، نسل نو و فیلمنامه برگزار می شود و هر یک از بخش ها زیرشاخه های متفاوتی دارند.

امینی درباره زیرشاخه های مختلف این سه بخش گفت: بخش «ملی» در سه گروه داستانی، پویانمایی و مستند برگزار می شود. در بخش «نسل نو» شاهد رقابت فیلمسازان اول خواهیم بود که این فیلمسازان عموما از دانشجویانی هستند که فعالیت خود در حوزه سینما را تازه شروع کرده اند. در این بخش فیلم های کوتاه داستانی و مستند که متعلق به فیلمسازان اول است، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه سماء با اشاره به زمان بندی برگزاری این جشنواره، گفت: جشنواره فیلم کوتاه سما از تاریخ 22 تا 27 فروردین ماه از ساعت 14 تا 22 در سینما فلسطین برگزار می شود. در طول برگزاری جشنواره، چهار فیلم اولی موفق که در سال 1393 با موضوع « سبک زندگی» ساخته شده اند، نمایش داده می شود.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه سما در پایان عنوان کرد: در طول یک هفته برگزاری این رویداد سینمایی چهار کارگاه بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه نویسی و مستندسازی برگزار می شود. همچنین مراسم بزرگداشت مجتبی راعی و گرامیداشت مرحوم رسول ملا قلی پور را در این دوره از جشنواره خواهیم داشت.

انتهای پیام/

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها