امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1496
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی که عصر امروز با حضور محمود ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی که عصر امروز با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود که ذکر برخی از آنها خالی از لطف نیست.

*از مدتها پیش اتوبوس‌های حامل شرکت کنندگان در مراسم به تهران و ورزشگاه آزادی تهران رسیده بودند و اغلب حاضران از صبح امروز و حتی بامداد در کنار ورزشگاه به انتظار ورود به آن ایستاده بودند.

*نکته‌ای که در این میان قابل توجه بود حضور کمرنگ برخی استان‌ها و تعداد زیاد شرکت‌کنندگان از استان‌های دیگر بود. به طور مثال استان ایلام بالاترین میزان شرکت کنندگان را در میان حاضران این جشن داشت.

*اغلب اغذیه‌ای که در بین حاضران در مراسم توزیع شد، شامل یک ساندویچ و یک آب میوه و بطری آب بود.

*برخی خانواده‌ها به صورت دسته‌جمعی در این مراسم شرکت کرده بودند و به همراه فرزندان خود در کنار چمن‌های ورزشگاه به گذران وقت تا شروع مراسم می‌پرداختند.

*حضور نیروی انتظامی برای برقراری امنیت مراسم کاملا پررنگ و محسوس بود و تعدادی از نیروهای ستاد برگزاری مراسم نیز با کاورهای زردرنگ در این زمینه به نیروی انتظامی کمک می‌کردند.

*در بین سخنرانان مراسم نماینده سازمان گردشگری بین‌المللی نیز به سخنرانی پرداخت که با وجود اینکه زبان سخنرانی وی انگلیسی بود اما وی واژه سلام را به زبان فارسی ادا کرد که تمام ورزشگاه به صورت یکپارچه به سلام وی پاسخ دادند.

*علیرغم برخی اخبار در خصوص سخنرانی اسفندیار رحیم‌مشایی دبیر جنبش عدم تعهد در این مراسم اما وی غایب اصلی این مراسم بود.

*رییس دفتر رییس‌جمهور، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر کشور و رییس سازمان هلال احمر از جمله شرکت کنندگان این مراسم بودند.

*در بخشی از جشن، هلی‌کوپتر MI17 هلال احمر به سمت چمن ورزشگاه حرکت کرد که به دلیل باد سنگین ملخ‌های آن و امکان به هم ریختن کامل دکور مراسم بار دیگر اوج گرفت.

*برگزاری این مراسم به طور مشترک بین وزارت کشور، سازمان هلال احمر و همچنین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تقسیم شده بود.

*از مهمترین برنامه‌های این مراسم رقص‌های محلی و آیینی نقاط مختلف ایران بود که مهمترین بخش آن نیز رقص آذری با موسیقی محلی این منطقه بود.

*همچنین در بخش دیگری از مراسم سوارکاران با لباس بوشهری و با در دست داشتن پرچم ایران شروع به حرکت در کنار زمین ورزشگاه کردند.

*در پایان سخنرانی احمدی‌نژاد، سیدجواد هاشمی مجری تلویزیون از حاضران خواست تا به افتخار امام زمان(عج) یک دقیقه دست بزنند!

*پس از حضور احمدی‌نژاد در ورزشگاه آزادی، تعداد قابل توجهی از جمعیت حاضر در ورزشگاه به تدریج سکوها را ترک کردند.

*در هنگام پخش موسیقی محلی، برخی حاضران در مراسم اقدام به انجام حرکات موزون می‌کردند که بعضا با تذکر ماموران نیروی انتظامی مواجه می‌شدند.

*در پایان مراسم رئیس‌جمهور و برخی دیگر از حاضران در جایگاه ویژه به تکان دادن پرچم ایران مبادرت کردند.

*برخی از شرکت‌کنندگان در مراسم ضمن انتقاد از طولانی شدن برنامه به نبود خدمات لازم در مسیر عزیمت آنها از برخی شهرستان‌ها به تهران گلایه می‌کردند.

*احمدی نژاد در این مراسم با شعار برافراشته باد پرچم ملت ایران سخنرانی خود را به پایان رساند.

*عدم هماهنگی لازم در ورود خبرنگاران به داخل استادیوم و مراسم نیز سبب شد برخی از آنان با مشکلاتی در هنگام ورود به مراسم مواجه شوند.

*کمبود آب مشکل دیگری بود که به شدت حاضران در این مراسم را آزار می داد.

*بعد از پایان مراسم ترافیک اتوبوس‌هایی که از محل مراسم خارج می شدند، سبب ایجاد ازدحام وسیعی در مسیرهای منتهی به ورزشگاه آزادی شده بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها