امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149613
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۹
تعداد بازدید: 203
یک منبع امنیتی یمنی در گفتگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در صنعا تاکید کرد که ارتش یمن و کمیته های مردمی و انقلابی این کشور وابسته به جنبش انصار ...

یک منبع امنیتی یمنی در گفتگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در صنعا تاکید کرد که ارتش یمن و کمیته های مردمی و انقلابی این کشور وابسته به جنبش انصار الله هم اکنون کنترل 90 درصد استان عدن در جنوب یمن در دست دارند.

این منبع که به دلایل امنیتی خواستار عدم افشای هویت خود شد، خبرهای منتشر شده در رسانه های وابسته به رئیس جمهوری فراری یمن و حزب «اصلاح» این کشور مبنی بر عقب نشینی ارتش یمن و کمیته های مردمی و انقلابی این کشور از عدن را تکذیب کرد.

این منبع آگاه افزود: ارتش یمن و کمیته های مردمی و انقلابی این کشور به پیشروی خود در مناطق مختلف استان عدن که گروه های مسلح و عناصر وابسته به القاعده در آنجا متمرکز شده اند، ادامه می دهند و در این راستا موفق شده اند، اغلب مقرهای رسمی و حکومتی استان را آزاد کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون درگیری های منقطعی در برخی مناطق از جمله در نزدیکی بندر عدن در جریان است و ارتش یمن و کمیته های مردمی و انقلابی این کشور مصمم هستند، پاکسازی این استان را به اتمام برسانند.

اما در خصوص ارسال سلاح برای گروه های مسلح توسط یک جنگنده سعودی این منبع آگاه یمنی گفت: جنگنده های رژیم سعودی تلاش کردند، به گروه های مسلح سلاح و تجهیزات نظامی برسانند، اما ارتش یمن تلاش کرد، مانع این امر شود، با این حال گروه های مسلح موفق شدند، برخی از این سلاح ها دست یابند.

از سوی دیگر، «محمد عبد السلام»، سخنگوی رسمی جنبش انصار الله افشا کرد که ارتش یمن و کمیته های مردمی و انقلابی این کشور جزیره «العمال» را آزاد و سلاح های سنگین و نیمه سنگین موجود در آن را ضبط کردند.

انتهای پیام/ز

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار