امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149624
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۰۶
تعداد بازدید: 394
محسن بهرامی ارض‌اقدس مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پیروان مــوعـــود، با اشاره به بیانیه مشترک ایران ...

محسن بهرامی ارض‌اقدس مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پیروان مــوعـــود، با اشاره به بیانیه مشترک ایران با کشورهای 1+5 اظهار داشت: این بیانیه بسیار مهم و تعیین کننده بود که امیدواریم در گام‌های بعدی هم با همین موفقیت و دقت به توافق نهایی برسیم.

وی در ادامه افزود: این توافق اثری فوری و مثبت روانی در فضای کسب و کار داشته و افزایش امیدی در میان فعالان اقتصادی به وجود آورد.

مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: فعالان اقتصادی چه درامر صادرات و واردات و تولید با این توافق امید زیادی پیدا کردند تا فضای کسب و کارشان رونق بیشتری پیدا کند.

بهرامی با بیان اینکه تا قبل از عملیاتی شدن توافق نهایی که به رفع کامل تحریم‌ها بینجامد حتی آثار لغو برخی از تحریم‌های بانکی، حمل و نقل، بیمه در یک دوره انتقال و به مرور زمان نشان داده می‌شود افزود: دراین دوره هزینه کالاهایی که وارد کشور می‌شود کاهش پیدا می‌کند که از جمله آن می‌توان به کاهش هزینه حمل و نقل که منجر به کاهش قیمت تمام شده می‌شود اشاره داشت.

وی با تاکید براینکه این کاهش قیمت‌ها در آینده در معیشت مردم نشان داده خواهد شد گفت: با عملیاتی شدن توافق مورد نظر فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم می‌شود که به دنبال آن توسعه اشتغال و کاهش بیکاری به وجود می‌آید.

مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: توسعه اشتغال می‌تواند رونق تولید، کاهش قیمت تولید و کاهش قیمت مصرف کننده و کاهش تورم را به دنبال داشته باشد که تک تک این بخش‌ها می‌توانند آثار بسیار مثبتی را در زندگی مردم داشته باشند.

بهرامی خاطرنشان کرد: آثار مستقیم ایجاد یک شغل برای یک خانواده قطعا از پرداخت ده‌ها یارانه نقدی موثرتر و مفیدتر خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها