امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149650
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۱۷
تعداد بازدید: 454
العالم
دادستانی بحرین اخیرا رئیس مرکز حقوق بشر این کشور را به «شایعه پراکنی» درباره حملات ائتلاف عربستان علیه یمن متهم کرد.

العالم

به گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از شبکه خبری «الولوءه»، نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه امروز به منزل نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین یورش بردند.

 

 

 به گزارش العالم، دادستانی بحرین اخیرا رئیس مرکز حقوق بشر این کشور را به «شایعه پراکنی» درباره حملات ائتلاف عربستان علیه یمن متهم کرد.

رئیس دادستانی استان العاصمه گفت: «این دادستانی اعلامیه ای از اداره کل مبارزه با مفاسد و امنیت اقتصادی و الکترونیکی با این مضمون دریافت کرده است که نبیل رجب اخبار و تصاویری در رسانه ها منتشر کرده است که به طور ضمنی دربرگیرنده اقدامات و تدابیر نظامی است که بحرین با کشورهای برادر در خصوص یمن اتخاذ می کند.»

وی ادعا کرد که تصاویر و اخبار منتشر شده ساختگی و برگرفته از خبرهای قدیمی مربوط به رویدادهای سوریه و  فلسطین است و ربطی به عملیات ائتلاف عربستان ضد یمن ندارد.

«محمد الجشی» وکیل نبیل رجب گفت: دو اتهام «اهانت به دستگاه نظامی» و «شایعه پراکنی در زمان جنگ یمن» علیه نبیل رجب رییس مرکز حقوق بشر بحرین مطرح شده است.

وی با بیان این که این نخستین بار است که اتهامات جنایی علیه نبیل رجب فعال حقوقی مطرح می شود، افزود: مجازات این اتهامات حدود 10 سال حبس است.

الجشی گفت: نبیل رجب در برابر این اتهامات سکوت کرد و گفت: به علت دفاع از حقوق بشر و فعالیت های حقوقی، این گونه هدف قرار گرفته است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها