امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14966
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۶
تعداد بازدید: 95
مجتبی ثابتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: بسیج ...

مجتبی ثابتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: بسیج دانشجویی اولین جنبش دانشجویی بود که به رئیس‌جمهور منتخب مردم تبریک گفت. بسیج دانشجویی معتقد است باید در هر شرایطی به آقای روحانی کمک کند و لازم است این تشکل تمام تلاشش را در جهت پیشبرد اهداف نظام به کار گیرد.

وی افزود: حمایت این جنبش نسبت به دولت‌های گذشته نیز وجود داشت. در دوران اصلاحات نیز بسیج دانشجویی تمام تلاشش را برای کمک به دولت به کار گرفت و می‌توان به کمک‌های فکری، راهبردی و حتی یدی اشاره کرد، برای مثال در دولت اصلاحات این جنبش دانشجویی بود که کمک‌های جهادی به دولت می‌کرد.

ثابتی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در حقیقت این جنبش به دنبال این بود که باری از دوش دولتمردان بردارد تا آنان با فراغت بال به فعالیت‌های کشوری خود بپردازند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه بسیج دانشجویی عقد اخوتی با هیچ دولتی نبسته است و اینطور نیست که وظیفه نقادی خود را فراموش کند، اظهار داشت: بسیج دانشجویی معتقد است طبق فرمایشات رهبری باید تمام تلاش خود را بکند تا رئیس‌جمهور منتخب راحت‌تر به پیشبرد اهدافش فکر کند.

وی گفت: تشکل‌های دانشجویی سه نوع رویکرد نسبت به دولت می‌توانند داشته باشند. در مورد اول می‌توان به رویکرد تقابل اشاره کرد که منجر به انسداد خواهد شد. رویکرد بعدی انفعال است که نتیجه آن بازیچه سیاسی سیاستمداران شدن است که ما این رویکرد را قبول نداریم.

ثابتی افزود: ما سیاست تعامل انقلابی را انتخاب کردیم و تمام تلاش خودمان را به صورت صادقانه و برادرانه برای کمک به دولت انجام می‌دهیم و تعامل ما با دولت از جنس انقلابی خواهد بود. یعنی در کنار کمک‌ها، نقدها و تذکرهایمان را خواهیم داشت.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در پایان سخنان خود با اشاره به بلوغ سیاسی دانشجویان، خاطرنشان کرد: ما نباید عملکرد دولت‌های گذشته را نفی کنیم. البته حق نقد وجود دارد در واقع رویکرد باید به دور از افراط و تفریط باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها