امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149679
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 375
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزارى فارس، کتاب «تحلیل فقهى و حقوقى عملیات فریبکارانه در تعاملات بین شخصى» به قلم مشترک سید محمد حسینى ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزارى فارس، کتاب «تحلیل فقهى و حقوقى عملیات فریبکارانه در تعاملات بین شخصى» به قلم مشترک سید محمد حسینى وزیر سابق ارشاد و حیدر امیر پور توسط انتشارات امیر کبیر در 466 صفحه و به قیمت 16000 تومان به زیور طبع آراسته شد.
این کتاب مشتمل بر چهار فصل است که در فصل اول مفاهیم و تعاریف غرور، تدلیس، کلاه بردارى و جعل با ذکر مصادیق بارز از هر کدام از آن ها از دیدگاه فقه و حقوق مورد بررسى قرار گرفته و تعریف جامع و مانع هر یک از عناوین بیان شده است.
فصل دوم این کتاب به عناصر مادى و معنوى هر یک از ابعاد چهاگانه عملیات فریبکارانه معطوف است.
در فصل سوم، مبانى فقهى و عدم مشروعیت غرور، تدلیس، کلاه بردارى و جعل مورد بررسى قرار گرفته است و مبانى نظرى عدم تجویز توسل به عملیات متقلبانه در تعاملات بین فردى تبیین شده است.
در فصل چهارم این کتاب، سخن از آثار و مسؤولیت هاى مترتب بر عملیات فریبکارانه است.
لازم به ذکر است سید محمد حسینى عضو هیئت علمى و دانشیار دانشکده الهیات و معارف اسلامى دانشگاه تهران است. تاکنون علاوه بر کتاب فوق 5 کتاب از تألیفات وى منتشر شده که عبارتند از: فرهنگ لغات و اصطلاحات فقهى، نگرشى اجتماعى به کعبه و حج از دیدگاه قرآن، تأثیر دعا بر معرفت، عملیات تلافى جویانه در حقوق اسلامى و تحلیل فقهى و حقوقى شوراى حل اختلاف نهادهاى مشابه.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها