امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149684
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 471
به گزارش پیروان مــوعـــود، ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید عباس صالحی در این جلسه ضمن تبریک سال جدید اظهار کرد: ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید عباس صالحی در این جلسه ضمن تبریک سال جدید اظهار کرد: بسیار خوشحالم که امسال تحول طبیعت با تحول سیاست همراه بوده است و امیدوارم شاهد اتفاقات مثبتی در حوزه فرهنگ هم باشیم.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از فعالیت‌های کمیته‌های مختلف بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان داشت: ما همه در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که به یک تیم تبدیل شده‌ایم چه دوستان تشکل‌های نشر و چه مدیران ارشاد و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی. و همه با همکاری و در کنار هم به فعالیت‌ می‌پردازیم. حدود یک ماه تا شروع نمایشگاه کتاب فرصت باقی مانده و هرچه جلوتر می‌رویم زمان ارزش بیشتری پیدا می‌کند. به همین دلیل مسئولان کمیته‌ها باید شبانه روز در فکر انجام مسوولیت‌های خود باشند.

وی افزود: نمایشگاه کتاب تهران بر روی حوزه فرهنگ و نشر بسیار تاثیرگذار است زیرا برنامه‌های یک سال حوزه نشر را رقم می‌زند. ما نیازمند آن هستیم که برنامه‌های نمایشگاه به سوی کیفیت‌گرایی سوق داده شوند. همچنین چند برنامه مهم و قابل توجه در این رویداد دیده شود، به گونه‌ای که پیشرفت ابعاد نمایشگاه کتاب دیده شود.

صالحی با اشاره به برنامه‌های مختلف نمایشگاه کتاب در سال‌های گذشته گفت: هر ساله چند میلیون نفر از نمایشگاه کتاب تهران بازدید می‌کنند و ما وظیفه داریم تا تصویرسازی مناسبی در محیط نمایشگاه برای آنها ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر زیبا سازی محیطی در فضای بیرونی نمایشگاه تاکید کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که مدیران نمایشگاه باید به آن توجه داشته باشند، توجه به زیباسازی محیطی است. بخشی از این موضوع به فضای مصلی مربوط می‌شود اما ما وظیفه داریم که در حد مقدور این مشکل را برطرف کنیم. نکته آخر راحتی بازدیدکنندگان است. این وظیفه ماست که شرایط راحت‌تری را برای بازدیدکنندگان فراهم کنیم.

در ادامه این جلسه هر یک از مدیران کمیته‌ها به ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات کمیته‌های خود پرداختند.

بر اساس این گزارش، در پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امیرمسعود شهرام‌نیا؛ قائم مقام و معاون اجرایی نمایشگاه، محمدمهدی داودی‌پور؛ مدیر کمیته ناشران داخلی، همایون امیرزاده؛ مدیر کمیته نظارت محتوایی در نشر داخلی و رسیدگی به تخلفات ناشران، محمودرضا برازش؛ مدیر کمیته تشریفات، یحیی دهقانی؛ مدیر کمیته فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سرای اهل قلم، محمدحسین متولی؛ مدیر کمیته اطلاع‌رسانی، حامد میزابابایی؛ مدیر کمیته ناشران بین‌الملل، مجید غلامی جلیسه؛ مدیر کمیته نظارت محتوایی در فعالیت‌ها علمی، فرهنگی و اهل قلم، حسن صفری؛ مدیر کمیته اجرایی، سید مهدی جعفری؛ مدیر کمیته روابط عمومی، نیکنام حسین‌پور؛ مدیر کمیته رفاهی و هماهنگی نهادهای همکار، محمدرضا سلمان‌زاده؛ مدیر کمیته حراست، محسن نصرالله؛ مدیر کمیته پشتیبانی، علی فریدونی؛ مدیر کمیته نظارت محتوایی در حوزه بین‌الملل، محمود آموزگار و محسن عموشاهی اعضاء شورای برنامه‌ریزی حضور داشتند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار