امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149686
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 425
به گزارش پیروان مــوعـــود، حسین مسافر آستانه در خصوص برگزار پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر گفت: فیلم های شهری به مجموعه‌ای از ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، حسین مسافر آستانه در خصوص برگزار پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر گفت: فیلم های شهری به مجموعه‌ای از فیلم‌هایی اطلاق می‌شود که درباره موضوعات شهروندی و زندگی شهری ساخته و پرداخته شده باشند.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید زندگی در شهر از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مسائل پیچیده‌ای وجود دارد و پرداختن به چنین مسائلی که درگیر زندگی شهروندان است می‌تواند موضوعیت فیلم شهری باشد ضمن اینکه این موضوعات می تواند در لایه‌های پنهان شهر یا آپارتمان اتفاق افتد.

مسافر آستانه خاطرنشان کرد: فیلم‌هایی که در داخل یک اتاق و یا یک آپارتمان ساخته می‌شود، هم می‌تواند فیلم شهری محسوب می‌شود زیرا متاثر از اتفاقات درون شهر است.

مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری درباره نقش شهرداری در برگزاری جشنواره شهر و سینمای شهری نیز گفت: نقش شهرداری‌ها در تمام دنیا در ارتقا فرهنگ شهرها بسیار مهم و تاثیرگذار است؛ بنابراین حضورش در این جشنواره هم مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: در بیشتر کشورها اتفاقات مهم در شهرها توسط شهرداری‌ها رقم می‌خورد و اکثر فعالیت‌های فرهنگی توسط شهرداری‌ها صورت می‌گیرد و بسیار هم تاثیرگذار است زیرا هدف ارتقاء فرهنگ شهروندی و زندگی شهری است.

مسافرآستانه همچنین گفت: شهرهای بزرگ الگویی از تجمع فرهنگ‌های متفاوت یک سرزمین است که در یک‌جا جمع می‌شوند. همانطور که می‌دانید در شهر تعارضات فرهنگی زیادی وجود دارد ضمن این که قومیت‌های مختلف در شهر باهم روبرو می‌شوند.

وی ادامه داد: شهرداری تهران نمونه‌ای از یک شهرداری موفق و نمونه است که به موضوعات فرهنگی اهمیت زیادی می‌دهد. جشنواره فیلم شهر باید نسبت به دغدغه هایی که موجب برگزاری چنین جشنواره ای شده حساسیت داشته باشد و فیلم هایی که تشویق به همدلی می کنند را مورد حمایت خود قرار دهد.

مسافر آستانه گفت: نکته مهم در جشنواره فیلم شهر ایجاد ارتقا فرهنگ هم زیستی مسالمت آمیز در شهر است زیرا علی رغم اختلافات فرهنگی ، آثار هنری باید مجموعه ای از آدم ها را به زندگی مسالمت آمیز تشویق کند ضمن اینکه جشنواره فیلم شهر باید رعایت حقوق شهروندی را جزء محتوای خود قرار گیرد.

مسافرآستانه درباره سالانه برگزار شدن جشنواره فیلم شهر نیز گفت: جشنواره فیلم شهر ناشی از برخوردهای مسائل شهری است و همانطور که می دانید در شهرهای بزرگ معضل کم نداریم و شاهد ناهنجاری های زیادی هستیم. آنقدر معضل و مشکل وجود دارد که این جشنواره  حداقل سالی یک بار باید برگزار شود زیرا با کمبود موضوع مواجه نیست.

بر اساس این گزارش، پنجمین جشنواره فیلم شهر توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران 3 تا 12 خردادماه به دبیری سیاوش حقیقی در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها