امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14970
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۶
تعداد بازدید: 85
علیرضا کریمی دبیرسیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

علیرضا کریمی دبیرسیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: مطالبات جنبش دانشجویی نسبت به رئیس‌جمهور جدید یکسری مطالبات عمومی در کنار مطالبات اختصاصی دانشجویی است.

وی افزود: در شرایط فعلی مطالبات عمومی جامعه که باید در اولویت رئیس‌جمهور قرار بگیرد رفع مشکلات اقتصادی و بحث تامین معیشت مردم است که بخشی از این مشکلات به عوامل بیرونی مانند تحریم‌ها برمی‌گردد. البته مقابله با تحریم‌ها نباید بهانه‌ای شود که ما با کشورهایی که دشمن جمهوری اسلامی هستند سازش کنیم.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن مستقل در رابطه با مدیریت داخلی رئیس‌جمهور منتخب، اظهار داشت: از رئیس‌جمهور انتظار می‌رود در مدیریت امور داخلی کشور نیز مدبرانه رفتار کند.

کریمی در ادامه سخنان خود با اشاره به مطالبه جنبش دانشجویی از رئیس‌جمهور جدید، گفت: یکی از مطالبه‌های جنبش دانشجویی بحث اسلامی کردن دانشگاه‌هاست. در دولت خاتمی و احمدی‌نژاد نیز این مطالبه وجود داشت. همچنین از رئیس‌جمهور جدید انتظار داریم روحیه پاسخگویی را نسبت به سوالات جنبش دانشجویی داشته باشد و هر چند وقت یکبار در دانشگا‌ه‌ها حضور یابد و پاسخگوی سوالات دانشجویان باشد و من در همین جا از آقای روحانی دعوت می‌کنم تا در نشست سالیانه اتحادیه انجمن مستقل در شهریور ماه حضور یابد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن مستقل با اشاره به اصول جنبش دانشجویی در نقد دولت گفت: ما یک اصل داریم و آن این است که نقد حکومت آری، نفی حاکمیت هرگز و در هر دولتی این اصل را پیگیری می‌کنیم. در واقع زمانی که رئیس‌جمهور در خط نظام هست و از حقوق ملت دفاع می‌کند ما پشتیبان وی خواهیم بود و آن جایی که مسئولین و دولتمردان از خط امام و انقلاب منحرف شوند تیغ تیز انتقاداتمان به آنان روی خواهد آورد.

وی افزود: در دولت آقای روحانی نیز همین رویکرد را دنبال خواهیم کرد و بدون هیچ جانبداری سیاسی نسبت به فعالیت‌ها و اقدامات ایشان نقد خواهیم داشت. البته اگر ما انتقادی داشته باشیم نه به خاطر حب و بغض شخصی بلکه به خاطر مطالبه‌گری جنش دانشجویی خواهد بود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن مستقل در پایان سخنان خود تصریح کرد: آقای روحانی رئیس جمهور تمام کشور است و مهمترین سخنمان با ایشان این است که کشور را به دو دسته تقسیم نکند و در اولویت‌هایش مصالح ملی را به جای خواسته‌های جناحی و حزبی درنظر بگیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار