امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149701
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۰
تعداد بازدید: 394
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، علی شکوری راد عضو انجمن اسلامی پزشکان عصر امروز (دوشنبه) در نشست مشترک دبیران کل احزاب با معاون سیاسی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، علی شکوری راد عضو انجمن اسلامی پزشکان عصر امروز (دوشنبه) در نشست مشترک دبیران کل احزاب با معاون سیاسی وزارت کشور (محمدحسن مقیمی) در محل این وزارتخانه اظهار داشت: تفاهم‌نامه لوزان باید برای تاریخ جهان جهت جلوگیری از جنگ‌های بعدی نقطه عطفی باشد بنابراین به دولت یازدهم تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه وزارت کشور باید جزو مهم‌ترین وزارتخانه‌های دولت و مقتدرترین وزارتخانه محسوب می‌شود گفت: وزارت کشور از این رو مقتدرترین وزارتخانه دولت است چراکه می‌تواند امنیت و ایجاد فضای سیاسی مناسب برای نقش‌آفرینی مردم را برقرار کند.

وی با بیان اینکه پروژه وزارت کشور برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گسترش رقابت و افزایش مشارکت است گفت: برای شور و نشاط سیاسی و افزایش مشارکت فعالیت سیاسی احزاب را می‌طلبد بنابراین پروژه وزارت کشور باید مشارکت سیاسی را ارتقا دهد.

شکوری راد با تاکید براینکه وزارت کشور در زمان فعلی قدرت توسعه فضای سیاسی کشور را ندارد گفت: در زمان وزارت آقایان ناطق نوری، محتشمی‌پور و آقای عبدالله نوری وزارت کشور نشان داد که از چه منزلتی برخوردار است بنابراین اگر وزارت کشور در منزلت خود قرار بگیرد می‌تواند پروژه‌های خود را انجام دهد.

عضو انجمن اسلامی پزشکان با تاکید براینکه وزارت کشور باید فضای امنیتی را تبدیل به فضای سیاسی کند گفت: فضای امروز فضای گسترش سیاسی نیست چراکه احزاب برای برگزاری یک همایش باید از اماکن مجوز بگیرد در حالی که در هیچ کجای قانون این اجازه را به این نهادها نداده است.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات هم به جای سرویس‌دهی فقط به وزارت کشور حکم می‌دهد و به این ترتیب در کشور ما تصمیم‌گیری‌ها به عهده مقامات اطلاعاتی شده نه مقامات سیاسی.

شکوری راد به حادثه شیراز و علی مطهری اشاره و خاطرنشان کرد: در استان فارس نهادهای امنیتی اجازه سخنرانی به آقای مطهری را نداده بودند و استانداران هم غلاف کشیدند و تبعیت کردند بنابراین وزیر کشور نمی‌تواند برای یک نماینده معتمد مجلس کاری کند جایگاه وزارت کشور تنزل یافته است بنابراین باید این جایگاه ارتقا یابد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار