امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149702
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۰
تعداد بازدید: 405
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، محمدحسین مقیمی عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه دومین نشست دبیران کل احزاب سیاسی و تشکل‌های سیاسی با ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، محمدحسین مقیمی عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه دومین نشست دبیران کل احزاب سیاسی و تشکل‌های سیاسی با معاونت سیاسی وزارت کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ درخواست کسانی که برای برگزاری گردهمایی مجوز می‌گیرند در شورای تامین استان مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی در مورد حادثه شیراز گفت: این واقعه در خارج از محل گردهمایی انجام گرفت و بررسی‌های لازم در حال انجام است.

معاون سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه حادثه شیراز مورد اهتمام جدی وزیر کشور قرار گرفت،‌ گفت: در آینده‌ای نزدیک نتیجه بررسی‌های واقعه شیراز اعلام می‌شود و دستگاه قضایی و مسئولان امنیتی به این موضوع مجدانه پیگیری خواهند کرد.

وی گفت:‌امیدواریم در برگزاری گردهمایی‌ها هماهنگی لازم صورت گیرد و همه باید در جهت سلامت و اهمیت گردهمایی‌ها تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان استانی، احزاب و دعوت‌کنندگان و سخنرانان باید شرایط محیطی را در نظر بگیرند، گفت: سخنرانان در این گردهمایی‌ها باید به بیان مشکلات جامعه بپردازند و فضای موجود را لحاظ کنند.

معاون سیاسی وزارت کشور در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه برای استانداری استان مرکزی آیا فروزان‌مهر استاندار سابق خراسان رضوی منصوب می‌شود یا خیر،‌گفت: من در مورد افراد تا زمانی که دولت تصمیم‌گیری نکند چیزی نمی‌گویم.

مقیمی ادامه داد:‌استانداران باید مردم‌دار، پاک‌دست، باتجربه و دارای صلاحیت لازم باشد و دولت را در راه نشاط سیاسی یاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه استانداران باید خط مشی دولت یازدهم را قبول داشته باشند و به آن اهتمام کنند، گفت: انتخابات امسال در 7 اسفند برگزار خواهد شد و طبق جدول زمانبندی مورد اهتمام است و زمانبندی لازم اعلام خواهد شد.

مقیمی تصریح کرد: استانداری‌ها آمادگی لازم را برای برگزاری انتخابات دارند و امسال سال مهمی را پیش رو داریم.

معاون سیاسی وزارت کشور به ضرورت نشاط سیاسی پرداخت و عنوان کرد: با توجه به وجود انتخابات اهتمام ویژه‌ای شود و باید برای احزاب شناسنامه‌دار شرایطی را فراهم کنیم تا حضور و مشارکت بیشتر شود.

وی در مورد انتخاب فرمانداران و گردهمایی آنان گفت: امیدواریم بتوانیم تا قبل از تعیین تکلیف انتخابات وضعیت فرمانداران توسط استانداران مشخص شود و به دنبال این هستیم تا گردهمایی فرمانداران تا اواخر اردیبهشت ماه برگزار شود.

مقیمی در مورد آخرین وضعیت صدور مجوز برای احزابی همچون اتحاد ملت ایران ومجمع ایثارگران اصلاح‌طلب گفت: ما همین امروز در کمیسیون ماده 10 احزاب در مورد صدور مجوز به درخواست برخی احزاب جلسه داشته‌ایم اما فقط موضوع پرونده تشکل‌های صنفی بررسی شد.

وی ادامه داد: بررسی صدور مجوز به احزابی همچون اتحاد ملت ایران و مجمع ایثارگران در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها