امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149733
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 391
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، رابرت اینهورن عضو سابق تیم آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، سه‌شنبه شب در نشستی در موسسه بروکینگز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، رابرت اینهورن عضو سابق تیم آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، سه‌شنبه شب در نشستی در موسسه بروکینگز به تشریح دیدگاه‌هایش در مورد مذاکرات هسته‌ای پرداخت و گفت آنچه در لوزان سوئیس میان ایران و 1+5 به دست آمد، فراتر از انتظارات بود.

وی در مورد مذاکرات هفته گذشته گفت: «چانه‌زنی‌های 24 ساعته، نتایجی دلگرم‌کننده داشت. چارچوب توافق با ایران، به میزان بسیار زیادی فراتر از انتظارات است.»

آقای اینهورن افزود: «چارچوب لوزان نشان می‌دهد که مذاکره‌کنندگان آمریکا پیشرفت زیادی، به خصوص در مسئله زمان گریز داشته‌اند.»

وی با این حال گفت: «موضوعات مهمی در مذاکرات ایران حل‌نشده باقی مانده است. دشوارترین چانه‌زنی‌ها هنوز در پیش است و موفقیت مذاکرات به هیچ وجه تضمین‌شده نیست.... لوزان نشان می‌دهد که مذاکره‌کنندگان شایسته زمان و فضای کار بیشتر بدون دخالت خارجی هستند تا برای رسیدن به یک توافق خوب، تلاش کنند.»

ایران و 6 کشور مذاکره‌کننده پنج‌شنبه هفته گذشته پس از 9 روز مذاکرات فشرده در لوزان، به تفاهمی بر سر راهکارهای اصلی توافق جامع که باید تا 30 ژوئن (9 تیر ماه) به دست آید، رسیدند. این تفاهم مولفه‌های اصلی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مشخص کرده، اما همچنان طرفین می‌گویند مسائل حل‌نشده‌ای باقی مانده که باید روی آن‌ها بحث شود.

انتهای پیام/ق

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها