امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149776
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۲۲
تعداد بازدید: 412
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پیروان مــوعـــود، «در بهشت ایمان» بازنویسی چهل داستان کوتاه از زنان صدر اسلام تا امامان بزرگوار شیعه است، ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پیروان مــوعـــود، «در بهشت ایمان» بازنویسی چهل داستان کوتاه از زنان صدر اسلام تا امامان بزرگوار شیعه است، زنانی که نخستین پایه‌های دینداری زنانه را برافراشتند و زنان و مردان مسلمان را تا همیشه وامدار خود کردند، به جز آخرین داستان‌های کتاب که در واقع گفت‌وگوی دو دانشجوی دختر درباره زن مسلمان است و اشاراتی به نخستین زن شهید در تاریخ اسلام دارد، باقی حکایت‌ها برگرفته از منابع تاریخی و متون دینی است.

این کتاب از 37 داستان کوتاه تشکیل شده است که هر کدام حداکثر دو صفحه هستند،  نوشته شده است و با پرداخت‌های مناسب و تصویرسازی خلاقانه نویسنده، به قصه‌هایی خواندنی برای مخاطب تبدیل شده است، ضمن اینکه نشانی روایت‌هایی که داستان بر اساس آن شکل گرفته، عیناً در پایان هر کدام آمده و آن را مستند کرده است.

 

 

در داستانی با عنوان «همسری و همراهی» می‌خوانیم:

-من تندخو و مادر چند بچه یتیمم، همسرم در جنگ احد کشته شد، این، پاسخ ام‌سلمه بود به خواستگارش.

اما خواستگار عقب ننشست.

-من از تو بزرگ‌ترم، فرزندانت را هم به خدا و من که فرستاده اویم بسپار، از خدا می‌خواهم که تندخویی تو را از تو بگیرد و مهر و مهربانی را جایگزین آن کند.

ام‌سلمه پذیرفت و با کمترین وسایل زندگی به خانه پیامبر رفت.

سال‌ها گذشت و رشته دوستی و محبت میان آن دو محکم‌تر شد. در روز صلح حدیبیه پیامبر نزد ام‌سلمه آمد، در حالی که برافروخته بود.

-به مهاجران و انصار می‌گویم خیر ما در این صلح است، سرهای خود را بتراشید تا برای حج وارد مکه شویم، اما عده‌ای از آنان این صلح را ننگ می‌دانند.

ام‌سلمه که شوی خود را در غم و اندیشه دید، گفت:

-اینان هوس فتح و پیروزی دارند و صلح را شکست می‌دانند، شما برخیزید و سر خود را بتراشید، وقتی رفتار شما را ببینند، دست از لجاجت و جنگ‌طلبی بر می‌دارند.

همین گونه نیز شد، مردم وقتی دیدند که پیامبر آماده حج می‌شود، دانستند که ایشان تصمیم خود را گرفته است و از آن باز نمی‌گردد، پس یک به یک به ایشان پیوستند و سرهای خود را تراشیدند.

به گزارش فارس، «در بهشت ایمان» توسط معاونت فرهنگی، ارتباطات و امور بین‌الملل مؤسسه دارالحدیث تولید و منتشر شده است، این کتاب در 78 صفحه با قطع رقعی و با تیراژ 1000 نسخه چاپ و به قیمت 3500 تومان به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها