امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149778
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۲۲
تعداد بازدید: 426
به گزارش پیروان مــوعـــود، آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع عصر روز سه شنبه پذیرای «احمداف» نماینده مجلس سنای قزاقستان و نماینده ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع عصر روز سه شنبه پذیرای «احمداف» نماینده مجلس سنای قزاقستان و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور و «بغداد میریوف» سفیر قزاقستان در تهران بود.

در ابتدای این دیدار نماینده ویژه رئیس جمهور قزاقستان به صورت رسمی از آیت‌الله اراکی برای حضور در پنجمین اجلاس رؤسای ادیان جهان و سنتی با عنوان «گفت‌وگوی رؤسای ادیان و سیاستمداران در راه صلح و پیشرفت» که 19 الی 21 خرداد ماه در شهر آستانا برگزار می‌شود، دعوت به عمل آورد.

در ادامه این دیدار آیت‌الله اراکی ضمن تشکر از دعوت رسمی رئیس جمهور قزاقستان برای حضور در اجلاس رؤسای ادیان جهانی و سنتی، اظهار داشت: از این همت رئیس جمهور قزاقستان در اهتمام ویژه به امور جوامع بشری و جوامع اسلامی به ویژه اختلافات مذهبی که امروز دامنگیر کشورهای اسلامی شده است، تقدیر می‌کنم.

وی با بیان اینکه هیچ خطری بدتر از خطر جنگ مذهبی و ستیزه جویی دینی نیست، اظهار داشت: اقدام رئیس جمهور قزاقستان در برگزاری این اجلاس در شرایط کنونی جای تشکر و قدردانی دارد.

آیت‌الله اراکی اظهار داشت: ما ضمن اینکه همکاری و حضور خودمان را در این اجلاس اعلام می داریم، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز این آمادگی را دارد که در مسائل پیرامون نزدیک کردن مذاهب و ادیان با کشور قزاقستان همکاری کند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امیدواریم در سفری که به اجابت دعوت رئیس جمهور قزاقستان به این کشور خواهیم داشت پایه‌های همکاری بیشتری در زمینه تقریب و مسائل دینی و مذهبی را پی ریزی کنیم.

وی اظهار داشت: درعرصه آموزش، پژوهش، هنر و فرهنگ پیرامون تقریب، مجمع جهانی تقریب کارهای خوبی را صورت داده است که امیدواریم بتوانیم در این عرصه‌ها با هم همکاری داشته باشیم.
انتهای پیام/ک

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها