امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149779
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۲۲
تعداد بازدید: 437
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پیروان مــوعـــود، طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» 12 تا 14 اردیبهشت‌ماه با هدف ارتقای ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پیروان مــوعـــود، طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» 12 تا 14 اردیبهشت‌ماه با هدف ارتقای برنامه‌های قرآنی به همت سازمان دارالقرآن در مساجد منتخب کشور اجرا می‌شود.

در این طرح که در ایام اعتکاف برگزار می‌شود برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده که تلاوت قرآن و اذان به صورت زنده توسط اساتید اعزامی، اصلاح قرائت نماز، ختم قرآن و ترتیل‌خوانی آیات الهی بخشی از این برنامه‌ها است.

اجرای تلاوت ترتیل عمومی یک صفحه از قرآن با هدف ایجاد انس عمومی با قرآن و معارف الهی از مهم‌ترین برنامه‌های طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» است که بر اساس آن هر روز در مراسم اعتکاف پس از نماز صبح و بین نماز ظهر و عصر یک صفحه از سوره قرآن تلاوت می‌شود.

اختصاص 124 میلیون تومان برای اجرای طرح «با قرآن در زلال اعتکاف»

«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پیروان مــوعـــود با بیان اینکه طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» سال گذشته در یک هزار و 249 مسجد اجرا شد، گفت: در این مساجد 155 هزار و 329 معتکف بودند که از این تعداد 119 هزار و 696 نفر تحت پوشش طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه سال گذشته به دلیل کمبود اعتبارات هیچ بودجه‌ای برای اجرای این طرح در نظر نگرفته‌ بودیم، افزود: اواخر سال گذشته بودجه نیم‌درصدی تزریق شد بر همین اساس امسال حمایت از طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» را در دستور کار قرار دادیم به طوری که حدود 124 میلیون تومان اعتبار جهت برگزاری این طرح در مساجد مختلف کشور در نظر گرفته‌ایم.

برگزاری طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» در 2330 مسجد

ضرغام با اشاره به اینکه طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» امسال در 2 هزار و 330 مسجد کشور اجرایی می‌شود، خاطر نشان کرد: سازمان دارالقرآن بودجه یک‌هزار و 165 مسجد مجری این طرح را تأمین می‌کند و سایر مساجد از اعتبارات استانی بهره‌مند می‌شوند.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن درباره سهمیه هر استان نیز گفت: برای هر استان بر اساس ظرفیت و عملکرد سال گذشته آنها در اجرای طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است که بیشترین سهمیه به استان‌های اصفهان، فارس و مازندران با 120 مسجدِ مجری این طرح اختصاص دارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها