امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149829
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 365
به گزارش خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نمازجمعه تهران در سخنانی در خطبه دوم نمازجمعه پایتخت اظهار داشت: تیم ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نمازجمعه تهران در سخنانی در خطبه دوم نمازجمعه پایتخت اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده فقط در عرصه هسته‌ای حق مذاکره دارد، ذره‌ای نباید از توسعه نظامی کشور کاسته شود،‌ توسعه نظامی بازوی اقتدار کشور است.

وی افزود:‌ سلاح‌های نظامی بازدارنده ما محکم به راه خودش ادامه می‌دهد و فقط بمب اتم نمی‌سازیم، در تنظیم قرارداد نهایی بین ایران و 1+5، مسئولان تیم مذاکره‌کننده مواظب واژه‌ها باشند و بدانند واژه‌های کش‌دار یا تأویل‌دار دام دشمنان است، قرارداد نهایی باید کاملا شفاف و بدون واژه‌های تأویل‌دار تبیین شود.

آیت‌الله خاتمی در ابتدای سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال «همدلی، همزبانی دولت و ملت» توسط رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت:‌ با شرح و توضیحی که رهبر معظم انقلاب در آستان حضرت ثامن‌الحجج (ع) درباره این نامگذاری دادند باید بگویم که رهنمودهای اول سال رهبری راهبردی است که نباید دست‌کم گرفته شود؛ نامگذاری امسال حاصل یک کار کارشناسی عمیق است.

وی با اشاره به بیانیه لوزان و مذاکرات هسته‌ای،‌ افزود: در رابطه با مسئله هسته‌ای رهنمودهای بسیار روشنگرایانه مقام معظم رهبری روز گذشته همه ما استماع کردیم؛ موضع نظام به صورت شفاف توسط مقام معظم رهبری بیان شد و خدا را شاکریم که زمام امر این امت را در دست فقیهی اینچنین قرار داده است؛ به لطف خدا کشور با دین و حکمت به زیبایی اداره می‌شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: رهبر انقلاب در رابطه با بیانیه لوزان فرمودند که نه موضع موافق دارم و نه مخالف؛ هنوز اتفاقی نیفتاده است و خود مسئولان نیز گفتند که بیانیه لوزان تنها یک چک‌نویس است؛ بر این اساس چیزی که نه به بار است و نه به دار،‌ تبریک و تهنیت ندارد، برخی از ذوق‌زدگی‌ها چه بسا به زیان خود مذاکره‌کنندگان هم باشد و سبب سوءاستفاده دشمن خواهد شد.

وی ادامه داد: برای چندمین بار رهبر انقلاب در سخنان روز گذشته خود تیم مذاکره‌کننده را تأیید کردند و فرمودند که اعتماد دارند و اعضای تیم مذاکره‌کننده افراد صادقی هستند؛ ما هم چنین اعتقادی داریم تحلیلگران ما به گفتار خودمانی‌ها اعتماد کنند، اینکه حرف‌های خودمانی‌ها را نقد کنند فرزندان این ملت را نپذیرند و بیایند بگویند فلان فرد آمریکایی چنین گفته و سخنان او را محور قرار دهند به نظر می‌رسد اقدام نادرستی باشد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران بر همین اساس یادآور شد: مقام معظم رهبری هدایت کلی مسائل هسته‌ای را زیر نظر دارند یعنی خطوط کلان و خطوط قرمز را رهبر انقلاب مشخص می‌کنند و در جریان ریزه‌کاری‌ها موضوع را به خود مسئولان واگذار کردند بنابراین این سخن که کسی بگوید رهبر معظم انقلاب در ریز جریان مذاکرات هستند سخنی نادرست و سخنی خلاف واقع است، ایشان تنها کلیات را تعیین کردند و به مسئولان فرمودند که این کلیات را دنبال کنند.

ادامه دارد...

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها