امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149842
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۳۹
تعداد بازدید: 362
محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با تاکید بر اینکه توافقی که تیم ...

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با تاکید بر اینکه توافقی که تیم مذاکره‌کننده ایرانی با 1+5 صورت می‌دهد باید برای مردم شفاف تبیین شود، اظهار داشت: بحث دانش هسته‌ای و فناوری این دانش با تلاش و همت دانشمندان و اراده مستحکم ملت ایران به نتیجه رسیده و توانسته نقشه راهی را برای رسیدن به این دستاورد بزرگ تدوین کند.

وی افزود: دانش و فناوری هسته‌ای دستاوردی ملی است و متعلق به آحاد ملت ایران است؛ امروز آحاد ملت ایران در مقوله هسته‌ای نگرانی دارد. چرا که ابهاماتی در بیانیه و محتوای مذاکرات لوزان وجود دارد که باید قطعا برای مردم شفافیت‌سازی شود و مردم آسوده‌ خاطر باشند.

عضو کمیسیون امنیت مجلس در مورد نظارت‌هایی که مسئولان دیپلماسی از آن سخن می‌گویند، نیز گفت: ما از ابتدا تاکید داشته‌ایم هر نظارتی که قرار است آژانس صورت دهد باید مطابق با عرف بین‌المللی باشد. یعنی قرار نیست نظارت‌های ویژه‌ای را علیه جمهوری اسلامی صورت دهند.

جوکار با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه اجازه نخواهد داد غربی‌ها در مسائل موشکی و نظامی سرک بکشند، تصریح کرد: غرب بداند تجهیزات نظامی ما جزو نقاط ممنوعه است ما نه بر سر آن مذاکره می‌کنیم و نه اجازه می‌دهیم به بهانه هسته‌ای از این نقاط بازدیدی صورت بگیرد. ایران اقتدار نظامی خود را برای غربی‌ها لخت نمی‌کند.

وی به جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس با محمدجواد ظریف که در هفته‌ای که گذشت صورت گرفت اشاره و خاطرنشان کرد: آقای ظریف نیز در جلسه غیرعلنی مجلس تاکید کردند که مسائل دفاعی و نظامی ایران خط قرمز ماست و نظارت آژانس بر تاسیسات هسته‌ای صرفا مطابق با عرف بین‌المللی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها