امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149866
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۰
تعداد بازدید: 392
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، به نقل از پایگاه خبری روزنامه التحریر، دادگاه استانبول دستور دستگیری 17 نظامی از 32 نظامی بازداشت شده ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، به نقل از پایگاه خبری روزنامه التحریر، دادگاه استانبول دستور دستگیری 17 نظامی از 32 نظامی بازداشت شده را به اتهام تلاش برای براندازی دولت ترکیه یا تلاش در راستای شکست برنامه‌های دولت، صادر کرد. این نظامی‌ها متهم به همکاری با جریان «فتح الله گولن» نیز هستند.

«فتح الله گولن» از مخالفان دولت ترکیه به شمار می‌رود که در حال حاضر در آمریکا به سر می‌برد، وی دارای ثروت سرشاری است که عمدتا در راستای ایجاد مدارس آموزشی آن را صرف می‌کند.

همچنین به گزارش پایگاه خبری العهد، این 17 نظامی متهم هستند که جلوی عبور یک کاروان نظامی از ترکیه به سمت سوریه را گرفته‌اند.

دادستانی استانبول پیش تر خواهان دستگیری آن دسته از نظامیانی که در عملیات اعزام تریلرهای متوقف شده سازمان اطلاعات ترکیه (میت) در شهر آدانا دست داشته اند، شده بود.

این تریلرها حامل تجهیزات نظامی برای تروریست ها در سوریه بود اما مقامات ترکیه مدعی شدند که این محموله، حاوی کمک های بشردوستانه به ترکمن های سوری بوده است.

همچنین این دادگاه دستور آزادی 15 نظامی که پیش از این بازداشت شده بودند را صادر کرد؛ اما 10 تن از آن‌ها حق خرورج از کشور را ندارند.

انتهای پیام/م

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها