امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149890
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۹
تعداد بازدید: 391
حمیدرضا ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پیروان مــوعـــود، با اشاره به اینکه سبک زندگی علاوه بر درمان‌های دارویی در سرنوشت ...

حمیدرضا ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پیروان مــوعـــود، با اشاره به اینکه سبک زندگی علاوه بر درمان‌های دارویی در سرنوشت بیماران مبتلا به MS و حتی پیش‌آگهی آنها مؤثر است اظهار داشت: بیماری MS مزمن است و ثابت شده این اختلال در روند و عملکرد سیستم ایمنی ایجاد می‌شود و در بروز و تشدید علایم آن مؤثر است.

وی افزود: مدیریت مسائل زیست محیطی و سبک بهداشت زندگی می‌تواند در کنترل و سیر بیماری مهم باشد.

این نورولوژیست ادامه داد: اولین پزشکی که بیماری را تشخیص می‌دهد نقش مهمی ایفا می‌کند به شکلی که می‌تواند حال بیمار را بهتر یا بدتر کند بنابراین اصطلاح بیماری MS باید وقتی که اختلال محرز شد به کار رود و بر جنبه‌های خوش‌بینانه آن تأکید شود.

عضو کمیته علمی انجمن MS ایران گفت: بیمار پس از تشخیص، دچار شوک روحی می‌شود که این روند طبیعی است و باید توسط پزشک و اطرافیان مدیریت شود زیرا بیمار در این مرحله دچار رنج، اضطراب، ناامیدی، سرزنش خود و دیگران، عصبانیت، گریه، بی‌قراری و ترس می‌شود که با هدایت و همدلی با بیمار و درک احساسات او می‌توان این دوران را کوتاه کرد.

وی خاطرنشان کرد: رفتار مناسب از سوی پزشک و اطرافیان می‌تواند موجب پذیرش بیماری از سوی فرد مبتلا شود البته منظور از پذیرش تسلیم نیست بلکه قبول بیماری، شروع درمان و چگونگی ادامه زندگی است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها