امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۲۱:۴۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1499
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 253
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران پیش از ترک تهران به مقصد ونزوئلا ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران پیش از ترک تهران به مقصد ونزوئلا برای حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید این کشور گفت: ما یک سفر فشرده و کوتاه مدت به سه کشور آفریقایی داشتیم، ما با هر سه کشور روابط بسیار خوبی داریم و این سفر مقدمه برداشتن گام‌های بلند تر در تمام زمینه‌ها با این کشورها شد.

وی افزود: در همین ایام انتخابات ریاست جمهوری در کشور ونزوئلا انجام شد و آقای مادورو به عنوان جانشین مرحوم چاوز انتخاب شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: رابطه ما با کشور ونزوئلا یک رابطه راهبردی است و نماد رابطه ما با آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

احمدی‌نژاد گفت: البته این به معنای این نیست که عمق روابط ما با امریکا لاتین وابسته به رابطه ما با ونزوئلا است اما رابطه ما با این کشور نماد رابطه ما با امریکای لاتین است.

وی با اشاره به اینکه چاوز سرحلقه اصلی دوران جدید انقلاب در امریکای لاتین محسوب می‌شود، ادامه داد: بدخواهان تصور می‌کردند که ملت ونزوئلا راه چاوز را ادامه نخواهند داد و مردم از آنان روی بر می‌گردادند اما ما دیدیم که مردم بار دیگر از بین یاران آقای چاوز رهبر جدید را انتخاب کردند.

احمدی‌نژاد با اشاره به برنامه‌های خود در این سفر گفت: حضور در جشن مردم و همچنین مرور روابط دو جانبه با آمریکای لاتین از مهمترین اهداف این سفر است، همچنین تعداد زیادی از روسای جمهور کشورهای آمریکا لاتین در این مراسم حضور خواهند داشت که ما در ملاقات با آنها روابط دو جانبه و هم کاری های گسترده تر را سامان خواهیم داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها