امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149902
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 390
گروه امنیتی دفاعی پیروان مــوعـــود- چند روز قبل، روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک تیم تروریستی وابسته به ...

گروه امنیتی دفاعی پیروان مــوعـــود- چند روز قبل، روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک تیم تروریستی وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه در منطقه «قصر قند» و «نیک شهر» در جنوب شرق کشور با اقدام قاطع رزمندگان قرارگاه نیروی زمینی سپاه منهدم و اعضای آن به هلاکت رسیدند.
این اطلاعیه افزود: این عملیات پس از یک سلسله عملیات شناسایی، تعقیب و گریز طی روزهای اخیر انجام و مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات و تجهیزات ارتباطی آنان به دست رزمندگان این قرارگاه افتاد.

در همین راستا، خبرنگار دفاعی پیروان مــوعـــود به جزییات بیشتری از این عملیات بدست آورد که در زیر می‌خوانید:

بر پایه اطلاعات بدست آمده، جزییات شناسایی و کار اطلاعاتی بر روی گروه تروریستی مذکور از حدود 3 ماه قبل در بهمن ماه سال 93 در قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه آغاز می‌شود و در بیستم همان ماه، اولین عملیات نظامی علیه این گروه انجام می‌شود.

این عملیات نظامی برای ممانعت از عملیات انتحاری برنامه ریزی شده توسط برخی اعضای این گروه در راهپیمایی 22 بهمن در جنوب سیستان و بلوچستان صورت گرفت که طی آن عوامل انتحاری دستگیر می شوند.

اما عملیات دوم اطلاعاتی و نظامی علیه تروریستها، در اسفندماه سال قبل (1393) به منظور جلوگیری از اقدام تروریستی و عملیات انتحاری برنامه ریزی شده توسط گروهک مذکور اینبار برای ایام نورز 94 صورت می پذیرد.

در مرحله دوم، علاوه بر دستگیری تعداد دیگری از عوامل این گروهک، بیش از 150 کیلوگرم مواد منفجره و تعدادی چاشنی انفجاری نیز کشف می‌شود.

نهایتا مرحله سوم این عملیات پس از شناسایی محل استقرار هسته مرکزی این گروهک در کوه‌های صعب العبور منطقه «قصرقند» در بلوچستان صورت گرفت که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود.

تروریست ها در یک منطقه کاملا صعب العبور مستقر شده و به هیچ وجه شناسایی پایگاه نظامی خود را نیز تصور نمی‌کردند.

منطقه مورد استقرار این گروه بقدری صعب العبور بوده که نه تنها امکان رفت و آمد بوسیله خودرو ممکن نبود بلکه شرایط جغرافیایی لانه تروریست ها نیز بگونه ای در ارتفاعات کوهستانی قرار داشته که امکان عملیات شناسایی مستقیم با هواپیماهای شناسایی نیز مقدور نبوده است.

این در حالیست که لازمه  کشف و انهدام لانه اصلی تروریست ها نیازمند پیاده روی 10ساعته در دل کوه های به هم تنیده منطقه «قصرقند» بلوچستان بوده است.

به همین دلیل نکته قابل تامل مرحله سوم عملیات اطلاعاتی علیه گروه مذکور این است که تمامی این عملیات بوسیله حضور مستقیم نیروی انسانی اطلاعاتی و عملیاتی در حیاط خلوت تروریست‌ها در مناطق صعب العبور و به طریق بسیار پیچیده عملیاتی صورت گرفته است.

نهایتا عملیات علیه هسته مرکزی این گروه تروریستی به طرز غافلگیر کننده ای چند روز قبل صورت می گیرد. بخشی از عملیات در اطراف یک برکه آبی به عمق بیش از 10متر و در ارتفاعات بلند کوهستانی صورت گرفته است.

این عملیات بقدری برای تروریست ها غافلگیرکننده بود که حتی تعدای از اعضای گروه بی خبر از همه جا در برکه آبی این منطقه صعب العبور در حال شنا کردن بودند و فرصت پوشیدن لباس را نیز پیدا نکرده و به هلاکت می رسند.

در مرحله سوم عملیات، علاوه بر دستگیری تعدای دیگر از اعضای گروه تروریستی، ده‌ها کیلو مواد منفجره به همراه تجهیزات و سلاح های مدرن، اسناد و فیلم های داخلی گروه و همچنین اسناد ارتباط با برخی کشورهای بیگانه کشف می شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار