امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149946
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۱۱
تعداد بازدید: 315
به گزارش حوزه دولت پیروان مــوعـــود، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در جلسه بررسی طرح‌های کلیدی وزارت نیرو، ...

به گزارش حوزه دولت پیروان مــوعـــود، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در جلسه بررسی طرح‌های کلیدی وزارت نیرو، ضرورت تامین مالی برای اجرای پروژه‌های مهم این وزارتخانه را مورد تاکید قرار داد و خواستار بررسی راهکارهای تامین اعتبارات مورد نیاز و حل مشکل بدهی‌های وزارت نیرو توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارشات ارائه شده مبنی بر کاهش تراز تولید برق در سال‌های آتی، اتخاذ تدابیر لازم و چاره اندیشی برای توسعه صنعت برق در کشور را امری ضروری قلمداد و خاطر نشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود، برنامه‌ریزی دقیقی برای توسعه صنعت برق داشته باشیم و از هم‌اکنون برای سال‌های آینده پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهیم.
در این جلسه که وزیر نیرو، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مشاور اقتصادی رئیس جمهور نیز حضور داشتند، گزارشی از طرح‌های کلیدی صنعت آب و برق کشور توسط نماینده وزارت نیرو ارائه شد و ضمن اشاره به پیشرفت این طرح‌ها، مشکلات و موانع پیش روی اجرای پروژه‌های مذکور مطرح گردید و پس از بحث و تبادل‌نظر مقرر شد جلسه‌ای برای دستیابی به راهکارهایی جهت حل مشکلات بودجه‌ای وزارت نیرو و تامین اعتبارات مورد نیاز، با حضور دستگاه‌های ذیربط تشکیل شود.
افزایش تولید، انتقال و توزیع برق، تولید همزمان آب و برق در سواحل جنوب، کاهش مصرف سوخت در نیروگاه‌ها، آبرسانی به روستاها و شهرهای دارای تنش آبی و تکمیل فاضلاب شهرهای دارای بحران از جمله طرح‌های کلیدی وزارت نیرو بود که در این نشست در خصوص آن بحث و بررسی صورت گرفت.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار