امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149950
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 371
کریم بهنام‌فر کارشناس مسائل پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، ‌‌درباره مخالفت مجلس پاکستان با ...

کریم بهنام‌فر کارشناس مسائل پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، ‌‌درباره مخالفت مجلس پاکستان با درخواست دولت این کشور جهت حضور در جنگ نیابتی عربستان علیه یمن گفت: پارلمان پاکستان متشکل از احزاب و جریانات فعال سیاسی است که حزب مسلم لیگ و حزب مردم نقش مهمی را در عرصه تصمیم‌گیری برعهده دارند.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس پاکستان از سابقه اسلامی، مردمی و مذهبی بالایی برخوردارند که همگی ریشه در اعتقادات مذهبی و قومی دارند اظهار داشت: مجلس پاکستان به خوبی متوجه توطئه عربی و سعودی طراحی شده غرب برای به جان هم انداختن کشورهای جهان اسلام شده و با رد درخواست دولت برای همراهی نیروهای نظامی پاکستان با عربستان در جنگ یمن این توطئه را خنثی کرد.

بهنام‌فر خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس پاکستان با هوشمندی خاصی مصالح ملی کشورشان و جهان اسلام را مد نظر قرار دادند و در قضیه بحران یمن با اعزام و همراهی نیروی نظامی به عربستان مخالفت کردند.

این کارشناس مسائل پاکستان گفت: پاکستانی‌ها به خوبی می‌دانند که اعزام نیروی نظامی به یمن و درگیری مستقیم ممکن است باعث ایجاد مشکلات فراوان با توجه به نابسامانی‌های داخلی این کشور شود.

وی افزود: پارلمان پاکستان با اتخاذ تصمیم عاقلانه و منطقی از ورود به چالشی سهمگین و باتلاق‌گونه جلوگیری و پاسخی منطقی به درخواست مردم خود مبنی بر عدم دخالت نظامی در یمن داد.

بهنام‌فر در پایان با اشاره به ارائه این موضوع از سوی دولت نواز شریف به پارلمان پاکستان خاطرنشان کرد: نواز شریف به خوبی می‌داند که در صورت همراهی سعودی‌ها در قتل و عام یمنی‌ها حتماً در انتخابات داخل پاکستان با رأی منفی مردم خود و پیروزی احزاب رقیب مواجه شود و به همین دلیل حداقل به صورت رسمی جواب مثبتی را به خاندان آل سعود برای همراهی با آنها در جنگ یمن نخواهد داد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها