امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149959
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۳۷
تعداد بازدید: 404
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، 14 گروه‌ فلسطینی توافق کردند که برای بیرون راندن گروهک تروریستی داعش از اردوگاه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، 14 گروه‌ فلسطینی توافق کردند که برای بیرون راندن گروهک تروریستی داعش از اردوگاه «یرموک» موضع واحدی اتخاذ کنند.

روزنامه «رأی الیوم» گزارش داد که این 14 گروه قصد دارند ضمن اتخاذ موضع واحد در برابر گروهک تروریستی داعش، از دولت سوریه بخواهند که امنیت و ثبات را به این اردوگاه بازگرداند.

در همین راستا، یگان‌های ارتش سوریه عملیات خود علیه گروهک تروریستی داعش را در شهر «الحجر الأسود» آغاز کرد.

14 گروه فلسطینی شامگاه شنبه (روز گذشته) با برگزاری نشستی، اوضاع اردوگاه یرموک را پس از ورود گروهک تروریستی داعش بررسی کردند.

همزمان با این توافق، یگان‌های ارتش سوریه از منطقه نزدیک به شهر «الحجر الأسود» و از جبهه جنوبی عملیات نظامی علیه تروریست های داعش آغاز کرده است.

در همین راستا دفتر رسانه‌ای جبهه مردمی فلسطین اعلام کرد که برخی از افراد نیروهای جبهه مردمی وارد اردوگاه شده اند و قصد دارند که این اردوگاه را از داعش باز پس گیرند.

برخی از منابع خبری گزارش دادند که صدها پیکارجو وابسته به جنبش «فتح» از اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان به سوریه آمدند تا از اردوگاه یرموک دفاع کنند.

«پیر کرینبول» کمیسر عالی «آنروا» قرار است که برای بررسی راه‌های کمک به پناهندگان اردوگاه یرموک وارد دمشق شود.

 اونروا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این سفر فوق العاده در پی نگرانی روز افزون این نهاد در قبال حفظ سلامت حدود 18 هزار غیرنظامی فلسطینی-سوریه‌ای صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/م

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار