امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149968
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۵۲
تعداد بازدید: 367
یک مقام بلندپایه سیاسی در یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در صنعا خبر داد: عربستان با برخی قبایل یمنی هوادار خود تماس گرفته و از ...

یک مقام بلندپایه سیاسی در یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در صنعا خبر داد: عربستان با برخی قبایل یمنی هوادار خود تماس گرفته و از آنها خواسته با میانجیگری نزد انصار الله از این جنبش بخواهند پایان یافتن جنگ را پذیرفته و از هر گونه پاسخی به تجاوز عربستان در آینده نزدیک پرهیز کند.

عربستان عقب نشست

این مقام سیاسی یمن که خواست نامش فاش نشود، گفت: عربستان پس از ناکامی در رسیدن به اهداف خود از به راه انداختن عملیات طوفان قاطع و ناکامی در جلب مشارکت ارتش پاکستان در ائتلاف متجاوزان علیه یمن و حتی تردید مصر و اردن درباره ورودشان به جنگ زمینی مجبور به درخواست برای پادرمیانی قبایل یمنی شده است.

این در حالی است که یک منبع یمنی خبر داد عبد ربه منصور هادی در حال رایزنی با عربستان و رژیم های عربی حاشیه خلیج فارس برای تعیین «خالد بحاح»، نخست وزیر سابق به عنوان معاون خودش است و احتمالا تصمیم در این باره طی ساعات آتی اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر خبرنگار فارس از  استان مارب در شرق یمن گزارش داد ارتش و کمیته‌های مردمی انصار الله در درگیری شدیدی با عناصر القاعده و حزب الاصلاح (اخوانی‌ها) به سر می‌برند.

در جریان این درگیری‌ها عناصر تروریستی متحمل خسارات سنگینی مالی و جانی شده و اجساد ده‌ها تن از آنها در مناطق مختلف درگیری پراکنده است.

انتهای پیام

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار