امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14998
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۶
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار اعضای بنیاد توسعه خوزستان (مرکب از جمعی از نمایندگان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار اعضای بنیاد توسعه خوزستان (مرکب از جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی و دانشگاهی و بخش خصوصی این استان) اظهار داشت: حماسه انتخابات اخیر حاکی از هوشیاری و درایت سیاسی بالای مردم و وقوف کامل آنان به شرایط کشور و حق و حقوق خود و پاسخ «نه» به انحصارگرایی است.

وی افزود: اگر حماسه انتخابات اخیر ریاست جمهوری به خوبی تجزیه و تحلیل شود، نشان می‌دهد مردم برخلاف گروه‌های افراطی در حرکتی منطقی و مبتنی بر درک و فهم بالای سیاسی، با انتخاب مشی اعتدال و عقلانیت علاوه بر نشان دادن وفاداری و علاقه خود به نظامی اسلامی، مسیر حرکت آینده کشور را نیز ترسیم کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خوزستان را از استان‌های کم‌نظیر کشورمان از لحاظ ظرفیت‌های گوناگون ذکر کرد و گفت: به‌رغم مقاومت‌های جانانه مردم این استان در دوران دفاع مقدس متأسفانه هنوز از ظرفیت‌ها و منابع خوب آن استفاده مناسب نشده و حتی از ظرفیت‌های نقد شده در این استان نیز به نحو مطلوب به نفع خود استان و کل کشور بهره‌برداری بهینه نمی‌شود.

هاشمی رفسنجانی با توجه به ضرورت و اهمیت تحزب و تشکل در کشور، گفت: در دوران مبارزه با طاغوت، هر چند آمادگی و اعتقاد برای تشکیل حزب وجود داشت ولی امام (ره) بنابه دلایلی که در آن شرایط منطقی بود اجازه تأسیس حزب را نمی‌داند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد که به محض پیروزی انقلاب اسلامی پیشنهاد تأسیس حزب توسط او به امام (ره) داده شد و حزب جمهوری اسلامی ایران با اذن و کمک ایشان تأسیس شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به خواست حاضران برای تقویت تحزب با توجه به آثار بسیار مثبت حزب جمهوری اسلامی برای کشور در آن مقطع زمانی گفت: احزاب فعال و قوی ضربه‌گیر نظام هستند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: در صورتی که فعالیت‌های سیاسی در قالب احزاب صورت پذیرد، این احزاب هستند که باید در قبال عملکرد خوب یا بد خود به مردم پاسخگو. باشند که در این صورت ضعف مدیران و سوء عملکردها به پای نظام نوشته نمی‌شود.

در این دیدار جمعی از حاضران با تبریک حماسه انتخابات اخیر ریاست جمهوری دیدگاهها و نظرات خود در خصوص مشکلات و مسائل ملی به ویژه مسائل مربوط به استان خوزستان ارائه کردند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها