امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149987
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 507
رضا سراج کارشناس مسائل استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه ...

رضا سراج کارشناس مسائل استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه قطعنامه 598 بعد از سه ماه برای امام شیرین شد، اظهار داشت: قبل از اینکه وارد توضیح این نکته شوم باید به مسئله‌ای اشاره کنم؛ حرکت یک خط مرموز و پررنگی برای تحریف اندیشه و سیره و ضربه زدن به امام آغاز شده که هدفش بد معرفی کردن حضرت امام است و متأسفانه یک بخشی از این خط را آقای هاشمی عملیاتی می‌کند.

سراج با بیان اینکه صحت و سقم مطالبی که از امام از سوی آقای هاشمی نقل می‌شود را نمی‌توان بررسی و ارزیابی کرد، گفت: این مسئله باعث ایجاد تشکیک و تردید به امام در مردم می‌شود که این ظلم بزرگی است و هرکس که مرتکب این ظلم شود کار زشتی است.

این کارشناس مسائل استراتژیک با تأکید بر اینکه این ظلم بزرگ از سوی کسانی که روزگاری با امام بودند بدتر است، یادآور شد: آقای هاشمی برای چندمین بار است که این تحریف و تخریب را نسبت به امام انجام می‌دهد و برای خود مرجعیت‌سازی می‌کنند.

وی درباره اصرار هاشمی رفسنجانی برای اتخاذ مواضع اینچنینی توضیح داد: او از این مقطع به بعد می‌خواهد نشان دهد که گنجینه اسرار است و مطالبی نزد خود دارد که مطرح نکرده است و این نشانه خوبی برای آقای هاشمی نیست.

سراج پیشنهاد کرد که خواص انقلاب این پیام را به آقای هاشمی بدهند که این کار مناسب نیست و چنین رویکردی به بنیان‌های محکم آسیب می‌زند.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به نکته سوم درباره اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی ادامه داد: آقای هاشمی هر گاه با یک فشار قضایی و سیاسی مواجه شده و در صحنه‌های اجتماعی و سیاسی دچار تلخی می‌شود به این حوزه‌ها ورود می‌کند که این شیوه‌ای نخ‌نما شده است.

وی با اشاره به منفعت هاشمی رفسنجانی در استفاده از چنین شیوه‌های نخ‌نمایی گفت: وی برای اینکه همچنان در انظاربماند، یا شرایطی را تغییر دهد این مواضع را اتخاذ می‌کند.

سراج در عین حال تأکید کرد: دود خاطره‌سازی‌های آقای هاشمی از حضرت امام به چشم خود هاشمی می‌رود چرا که باورپذیری این حرف‌ها برای دلبستگان به انقلاب دشوار است.

*هاشمی دو امام را به جامعه معرفی می‌کند

این کارشناس مسائل استراتژیک درباره این مسئله که آیا پذیرش قطعنامه برای امام شیرین و گوارا شد یا خیر، یادآور شد: آقای هاشمی با اتخاذ چنین مواضعی دو امام را به جامعه معرفی می‌کند و باعث ایجاد تردید نسبت به وجود مقدس امام می‌شود.

وی با یادآوری خاطره‌سازی‌های قبلی آقای هاشمی درباره حضرت امام(ره) گفت: ایشان چندی قبل نیز گفته بود زمانی که امام درباره انقلاب به نام امیدی رسید من از تهران به نجف رفتم و به امام امیدواری دادم؛ این مواضع در مسیر امام زدایی است چرا که امام آنچنان در حرکت خود مصمم بود که گفت اگر تمام دنیا نیز در مقابل ما بایستد از اسلام کوتاه نمی‌آیم اما برخی سعی دارند امام را جور دیگری معرفی کنند که نتیجه آن امام زدایی است.

وی ضمن انتقاد از سکوت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خاطرنشان کرد: این مؤسسه تا الآن باید واکنش لازم را انجام می‌داد و انتظار  این بود که مؤسسه آثار امام این صحبت‌ها را تکذیب کند اما تا کنون اقدام به جا و شایسته‌ای نکرده است.

«امامی که وعده‌های بلندی به امت خود بشارت می‌داد از جمله فتح سنگرهای کلیدی جهان که می‌بینیم امروز در حال محقق شدن است چطور ممکن است در مسیر مبارزه نا امید شده باشد و آقای هاشمی با سفر به نجف به ایشان امیدواری داده باشد؛ امام که با انقلاب اسلامی معجزه قرن را رقم زد ساحتش از این حرف‌ها منزه است.»

سراج در پایان تأکید کرد:‌ ما باید نسبت به فرآیند امام زدایی و حفظ میراث امام(ره) حساسیت به خرج دهیم، ولو مواضع اینچنینی از سوی کسانی که روزگاری یار امام بودند،‌ مطرح شده باشد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها