امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150019
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 392
به گزارش پیروان مــوعـــود،شهاب الدین حسین پور معاون اجرایی و مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در خصوص جزئیات برگزاری بخش مناطق ...

به گزارش پیروان مــوعـــود،شهاب الدین حسین پور معاون اجرایی و مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در خصوص جزئیات برگزاری بخش مناطق اظهار داشت: این بخش پس از سه وقفه با تصمیم دبیرخانه باردیگر با رویکرد توج به تئاتر شهرستان احیا شد. زیرا بیاری از استعدادهای تئاتری به واسطه جشنواره مناطق می توانند به درتی دیده شوند. به همین منظور تیم برگزاری جشنواره ا تئجه به بودجه اندک خود دست به برگزاری این بخش زد.

وی افزود: به همین منظور پس از انتشار فراخوان 300 متن به دست ما رسید که در نهایت 150 گروه فیلم آثار خود را رسال کردند. در نهایت هیات بازبینی متاشکل شهرام کرمی، نیما دهقان و ناصح کامگاری بررسی شد که در نهایت ۲۰ اثر نمایشی از استان های گلستان سمنان خراان شمالی مازندران اصفهان کهگیلویه و بویراحمد هرمزگان بوشهر فارس آذربایجان شرقی  برای حضور در بخش مناطق جشنواره برگزیده شدند.

حسین پور با بیان اینکه پنج سالن تئاتر جزیره کیش میزبان گروه صحنه ای است گفت: همچنین  قرار است چند گروه تئاتر خیابانی در میادین مختلف جزیر کیش اجراهایی خواهند داشت. ضمن اینکه تمام آثار با حضور تیمی متاشکل از منتقدان مورد نقد و بررسی قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است در این ایام 5 کارگاه آموزشی با حضور اساتید تئاتر دانشگاهی برگزار می شود.

معاون اجرایی و مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران  تصریح کرد: شهرهای مختلفی متقاضی میزبانی بش مناطق بودند که در نهایت به شهر رشت رسیدیم اما علی رغم حمایت های اداره ارشاد منطقه آزاد انزلی به دلیل ناآشنا بودن مسئولان فرهنگی دانشگاه گیلان با فضای جشنواره تئاتر دانشگاهی و به دلیل کمبود زمان تجیح دادیم بش دیگری از جشنواره را در رشت برگزاری کنیم.

قرار است بخش مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی از 5 الی 10 اردیبهشت ماه با حمایت سازمان منطقه آزاد و معاونت گردشگری کیش به دبییر امیر مرسلی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار