امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150034
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۲۱
تعداد بازدید: 346
کورکر:
کنگره می‌خواهد اطمینان حاصل کند که که ایران زیرساخت‌های لازم برای ساخت سلاح هسته‌ای را نخواهد داشت.

کورکر:

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل پیروان مــوعـــود، سناتور کورکر در جلسه‌ استماعی که برای تصمیم‌گیری در خصوص طرح نظارت 60 روزه کنگره بر نتیجه نهایی مذاکرات هسته‌ای برگزار شده گفت که برداشته شدن تحریم‌های کنگره آمریکا منوط به ارائه تمام حزئیات توافق هسته‌ای به این نهاد قانون‌گذار خواهد بود.

 

 

وی در ادامه گفت این لغو احتمالی تحریم‌ها هم منوط به تحریم‌های هسته‌ای خواهد بود و تحریم‌های تسلیحاتی و تحریم‌های برآمده از نقض حقوق‌بشر در ایران، کماکان پابرجا خواهند ماند.

رابرت منندز که یکی از تهیه‌کنندگان طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای است در این جلسه گفت کنگره خواستار ارسال این پیام به ایران است که رفع تحریم‌ها علیه ایران، بدون اقدام عملی از طرف این کشور امکان‌پذیر نخواهد بود.

این سناتور آمریکایی با بیان ادعاها درباره ایران گفت کنگره می‌خواهد اطمینان حاصل کند که که ایران زیرساخت‌های لازم برای ساخت سلاح هسته‌ای را نخواهد داشت.
«منندز» با بیان اینکه آژانس باید توان بازرسی‌های سرزده از اماکن مورد نظر خود را برای انجام تحقیقات درباره ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران داشته باشد گفت این بازرسی‌ها باید سرزده باشند نه معمولی.

سناتور روبیو که پیشتر متمم قانونی شناسایی اسرائیل را به این طرح اضافه کرده بود در ابتدای سخنان خود گفت: «من از نابودی اسرائیل نگرانم.»

وی با اشاره به اظهارات مقامات ایران، گفت این کشور حذف اسرائیل از نقشه را آرمان انقلاب خود قرار داده است.

 

این جلسه در حال برگزاری است ...

برچسب ها:
آخرین اخبار