امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150035
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۲۱
تعداد بازدید: 372
العربیه:
شورای امنیت سازمان ملل در نشست امروز خود با طرح شورای همکاری خلیج فارس علیه انصارالله یمن موافقت کرده است.

العربیه:

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از شبکه العربیه، در پی اعلام تحریم شورای امنیت علیه «عبدالملک الحوثی» رهبر جنش انصارالله و «احمد علی عبدالله صالح» فرزند علی عبدالله صالح رئیس جمهور اسبق یمن، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز اعلام کرد که این شخصیت یمنی را تحریم کرده است.

 

 

شورای امنیت سازمان ملل در نشست امروز خود با طرح شورای همکاری خلیج فارس علیه انصارالله یمن موافقت کرده است.

این طرح عربی شامل تحریم‎های تسلیحاتی علیه انصارالله یمن و اعمال تحریم علیه «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله و فرزند علی عبدالله صالح رئیس جمهور اسبق یمن است. بر اساس این طرح، علی عبدالله صالح و فرزندش ممنوع السفر شدند و از انصارالله درخواست شده است که قدرت در یمن را تحویل دهد.

شبکه خبری العربیه گزارش داد که 14 عضو شورای امنیت به این طرح رای مثبت دادند. بر اساس این طرح علی عبدالله صالح و فرزندش ممنوع السفر شدند. روسیه که می توانست یا این طرح ضد حوثی مخالفت کند، از دادن رای درباه یمن خودداری کرده است.

شورای امنیت از کشورهای عضو خواسته است کشتی‌هایی را که به یمن می روند، بازرسی کند. این شورا با حمایت از مداخله و تجاوزات نظامی عربستان در یمن همچنین از عبدربه منصور هادی و مشروعیت وی حمایت کرد.

«علی البخیتی» یکی از اعضای ارشد شورای سیاسی جنبش انصارالله در واکنش به تصویب قعطنامه ضد حوثی شورای امنیت در چارچوب طرح شورای همکاری خلیج فارس، اعلام کرد که اگر چه این قطعنامه «ظالمانه» است، اما مردم یمن را مجبور به عقب‌نشینی و شکستن اراده آنها نمی‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل در نشست امروز خود با طرح شورای همکاری خلیج فارس علیه انصارالله یمن موافقت کرده است. این طرح عربی شامل تحریم‎های تسلیحاتی علیه انصارالله یمن و اعمال تحریم علیه «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله و فرزند علی عبدالله صالح رئیس جمهور اسبق یمن است. بر اساس این طرح، علی عبدالله صالح و فرزندش ممنوع السفر شدند و از انصارالله درخواست شده است که قدرت در یمن را تحویل دهد.

«علی البخیتی» عضو شورای سیاسی انصارالله افزود: ما به سلاح و تسلیحات از خارج نیازی نداریم بنابراین تصمیمات بین المللی تاثیری روی ما نخواهد گذاشت.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها