امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150039
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 305
محمد ناجی العسکری:
پیروزی جنبش مردمی انصارالله و ملت یمن قطعی است

محمد ناجی العسکری:

به گزارش گروه بین الملل پیروان موعود، یک نماینده پارلمان عراق از جریان بدر ضمن سرزنش شاهزادگان سعودی بخاطر تجاوز به همسایه اش یمن، گفت: شکست عربستان حتمی است و پشیمان خواهد شد و عملیات عاصمه الحزم (توفان قاطعیت) به عاصفه الندم (طوفان پشیمانی) تبدیل خواهد شد.

محمد ناجی العسکری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا تاکید کرد: پیروزی جنبش مردمی انصارالله و ملت یمن قطعی است، چرا که انصارالله فرزندان یمن هستند و ملت یمن فرزندانش را رها نمی کند.

وی پرسید: حکام عربستان می گویند برای دمکراسی در یمن و برپایی حکومت دمکراتیک به این کشور لشکرکشی کرده اند، درحالی که حکومت عربستان در طول عمر خود یک انتخابات صوری هم برگزار نکرده اند، یک پارلمان یک نفره هم ندارد و حتی یک کمیته به نام پارلمان تشکیل نداده، چگونه از دمکراتیک حرف می زند و می خواهد در یمن یا هر کشور دیگری دولت شرعی بر سر کار بیاورد، اصلا این کشور صلاحیت آن را دارد؟

العسکری تاکید کرد که عربستان فاقد هرگونه نماد و ساختار یک دولت مردمی و دمکرات است و حتی یک انتخابات دروغین و صوری هم انجام نداده است و زنان این کشور هنوز حق هیچگونه فعالیت اجتماعی ندارند.

وی افزود: ملت یمن، ملتی شجاع و مقاوم است و بدون شک عربستان را از اقدامی که شروع کرده است، پشیمان خواهند کرد.

این نماینده پارلمان عراق به رهبران عربستان توصیه کرد که هر چه زودتر به اصلاح رفتار خود اقدام کرده و به عملیات نظامی علیه یمن خاتمه دهند تا این بحران آبرومندانه پایان یابد.

وی در عین حال گفت مشکلات یمن راه حل داخلی دارد و با تجاوز نمی توان مشکلات این کشور را حل کرد و ریاض بهتر است به ابتکارهای صلح آمیز پاسخ مثبت دهند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها