امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150048
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۴۰
تعداد بازدید: 430
حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، در واکنش به ...

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، در واکنش به اظهارات امروز سیدمحمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره کارت زرد دیروز مجلس به وی، گفت: آقای واعظی مغالطه‌‌ای را در ارتباط با مسیر انحرافی خود در وزارت ارتباطات در پیش گرفته است.

***واعظی مجلس را به مانع‌تراشی در جهت توسعه پهنای باند اینترنت کشور متهم می‌کند

وی با ذکر این نکته که وزیر ارتباطات مجلس را به مانع‌تراشی در جهت توسعه پهنای باند اینترنت کشور متهم می‌کند، اظهار داشت:‌ این در حالی است که نمایندگان مجلس اساساً نه تنها مخالف توسعه پهنای باند اینترنت نیستند بلکه به دنبال این هستند که از هزینه مردم برای استفاده از اینترنت نیز بکاهند چرا که امروز مردم 8 تا 10 برابر بیشتر هزینه اینترنت می‌پردازند.

***تضییع حقوق مردم در زمینه اینترنت جای شرمندگی دارد

پژمان‌فر با تأکید بر اینکه مردم ما امروز کاربر اینترنتی هستند که سرعتش پایین، هزینه‌‌اش بالا و بسیار نیز بی‌کیفیت است،‌ گفت: سرعت اینترنت در یک سال و نیم گذشته بالا نرفته و تضییع حقوق مردم در این زمینه جای شرمندگی دارد.

***مردم خواهان اینترنت پرسرعت، کم‌هزینه و با کیفیت هستند

وی با ابراز تأسف از اینکه وزارت ارتباطات به جای عذرخواهی و تجدیدنظر در عملکرد خود بر موضعش اصرار می‌ورزد، تصریح کرد: مردم خواهان اینترنت پرسرعت، کم‌هزینه و با کیفیت و نیز مطابق با مصالح امنیتی هستند.

***طبق اسناد بالادستی توسعه پهنای باند اینترنت باید همراه با ایجاد شبکه ملی اطلاعات باشد

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در اسناد بالادستی تصریح شده که توسعه پهنای باند اینترنت کشور باید همراه با ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات باشد و تأکید مجلس نیز بر روی این نکته است، نه اینکه مجلس مخالف توسعه پهنای باند باشد.

نماینده مردم در مشهد در مجلس در پایان تأکید کرد: نمایندگان مجلس حتماً از طرق قانونی پیگیر این موضوع خواهند بود.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح دیروز (سه‌شنبه) پارلمان سؤال ملی نصرالله پژمان‌فر نماینده مشهد و کلات و مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران از محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

پژمان‌فر و آقاتهرانی در این سؤال از وزیر ارتباطات پرسیدند: دلایل توسعه شبکه و پهنای باند اینترنت توسط وزارت ارتباطات بدون پیوست فرهنگی و قبل از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و بی‌توجهی به ظرفیت داخلی چیست؟

وکلای ملت پس از استماع پاسخ‌های وزیر ارتباطات و توضیحات نمایندگان سؤال‌کننده، با 70 رأی موافق، 99 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از 195 نماینده حاضر در صحن علنی، یازدهمین کارت زرد مجلس مجلس نهم را به واعظی نشان دادند.

وزیر ارتباطات در واکنش به این کارت زرد گفت: به هر حال ما به دلیل برخی بهانه‌ها توسعه پهنای باند اینترنت  را تعطیل نمی‌کنیم لذا این توسعه باید انجام شود اما اینکه می‌گویند توسعه ندهید تا کارهای دیگر انجام شود مملکت ضرر می‌کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها