امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150057
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۴۲
تعداد بازدید: 567
به گزارش پیروان مــوعـــود، سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر در سفری به استان خوزستان از امکانات و نیروهای جمعیت هلال احمر در این استان بازدید ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر در سفری به استان خوزستان از امکانات و نیروهای جمعیت هلال احمر در این استان بازدید کرد.

توسعه همکاری‌های هلال‌احمر با منطقه آزاد اروند

وی در دیدار با اسماعیل زمانی، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره منطقه آزاد اروند، گفت: در بازدید از منطقه آزاد اروند و آگاهی از برنامه‌های آینده در این منطقه، متوجه شدیم که ظرفیت‌های خوبی در منطقه وجود دارد که باید آنها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کرد.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر هم ظرفیت‌های بسیاری برای فعالیت و پیشبرد امور در استان خوزستان دارد و به نظر می‌رسد با همکاری منطقه آزاد اروند امکان اجرایی و عملیاتی‌شدن برنامه‌های هلال‌احمر وجود دارد.

ضیائی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی به‌منظور توسعه فعالیت‌های اقتصادی و همچنین توریسم درمانی در منطقه آزاد اروند می‌توان دستاوردهای خوبی حاصل کرد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت خوزستان به لحاظ موقعیت ژئوپولتیک و همسایگی با کشور عراق و راه‌های ارتباطی و همچنین مسائل محیط زیستی، باید توجه خاصی به مسائل استان داشت.

وی با بیان اینکه باید نتایج این سفر در آینده تحلیل و عملی شود، گفت: مقرر شد زمینه‌های همکاری در کارگروهی بررسی و نحوه همکاری‌های هلال‌احمر و منطقه تا دو ماه آینده مشخص شود.

شلمچه، مظهر مقاومت ملت ایران است

رئیس جمعیت هلال احمر با حضور در زیارتگاه شهدای یکی از عملیات های مهم دوران دفاع مقدس (کربلای 4 و 5) حس خود را از حضور در این فضای معنوی غیر قابل توصیف عنوان کرد.

وی شلمچه را مظهر مقاومت ملت ایران دانست و افزود: وجب به وجب خاک شلمچه زمانی در محاصره ترکش، خمپاره و گلوله بوده و جوانان بسیاری از ایران زمین در این خاک، جان خود را نثار دفاع از میهن اسلامی کردند و به همین علت است که خاک اینجا تا ابد مقدس خواهد بود.

ضیایی با بیان اینکه حس خوبی با حضور در شلمچه در قلب زائران این مکان مقدس ایجاد می شود و بر این اساس همه ما نیاز داریم تا برای حفظ سلامت معنوی خود راه شهدای دفاع مقدس و میهن اسلامی را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه نوع کار در هلال احمر بسیار نزدیک به نوع کاری است که شهدا در دفاع مقدس انجام دادند، گفت: اگر کمی از زنگارهای زندگی امروز زدوده شود، متوجه خواهیم شد که جوانان امروز ما همان جوانانی خواهند بود که در دوران دفاع مقدس برای دفاع از میهن از جان خود گذشتند.

درخشش هلال احمر در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی

ضیائی در دیدار با عبدالحسن مقتدایی،استاندار خوزستان بر گسترش همکاری ها با استانداری تاکید کرد: جمعیت هلال احمر تشکیلاتی امدادی برای کمک و خدمت رسانی مستقیم به مردم است که یکی از پایگاه های قدرتمند آن در استان خوزستان قرار دارد.

تاکید بر افزایش اختیارات جمعیت‌های استانی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه  توانمندسازی استان‌ها، تمرکز زدایی و افزایش اختیارات استان‌ها از جمله برنامه‌های هلال احمر است، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر با محدودیت منابع هم رو به رو هستیم، افزایش اختیارات استانها موجب بهره‌مندی بیشتر از توان و ابتکار آنها برای خدمت رسانی خواهد شد.

وی افزود: باید با بهره‌گیری از ظرفیت های اجتماعی موجود، جمعیت هلال احمر استان خوزستان را به جمعیتی توانمند متناسب با نیازهای استان تبدیل کنیم.

زمینه‌های مشترک بسیاری برای همکاری با هلال احمر داریم

مقتدایی استاندار خوزستان هم در این دیدار ضمن موافقت با تشکیل کارگروه همکاری مشترک با هلال احمر، گفت: با توجه به شرایط استان خوزستان از نظر تنوع جغرافیایی، جمعیت، هم مرز بودن با چند کشور و همجواری با چند استان زمینه های متعدد و بسیار خوبی برای همکاری با هلال احمر وجود دارد.

وی با اشاره به خدمت رسانی دستگاه های مختلف در اربعین سال گذشته تصریح کرد: با وجود خدمات همه دستگاه ها، هلال احمر در ایام اربعین سال 93 در خدمت رسانی به مردم خوش درخشید.

همه سرمایه و پشتوانه هلال احمر مردم و کمک های مردمی است

ضیائی در بازدید از درمانگاه خیریه سردار شهید موسی اسکندری کارون گفت: این درمانگاه توسط 2 خانواده شهید بزرگوار وقف هلال احمر شده است و به عبارتی این خانواده هم فرزند و هم دارایی خود را وقف جمهوری اسلامی ایران کرده اند.

وی درباره ضرورت گسترش فرهنگ وقف در هلال احمر افزود: همه سرمایه  و پشتوانه جمعیت مردم و کمک های مردمی است و این مهم موجب ارائه خدمت بیشتر به مردم می شود.

وی تصریح کرد: باید فرهنگ وقف را با معرفی چنین مراکزی به مردم گسترش داده و در اصل موجبات مستولی شدن روح بخشندگی میان مردم را فراهم کرد.

حضور در پایگاه امداد و نجات بین شهری امام حسن مجتبی(ع) دارخوین

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین از پایگاه امداد و نجات بین شهری امام حسن مجتبی(ع) دارخوین به عنوان یکی از قدیمی ترین پایگاه های امداد جاده‌ای استان خوزستان بازدید کرد.

بر اساس این گزارش محور آبادان اهواز یکی از پرحادثه ترین محورهای استان خوزستان بوده و بهره مندی پایگاه امداد و نجات بین شهری امام حسن مجتبی(ع) دارخوین از امدادگران توانمند و همیشه آماده موجب شده است تا این پایگاه به یکی از فعال ترین و قوی ترین پایگاه های عملیاتی استان خوزستان تبدیل شود.

هم افزایی هلال احمر و اورژانس

ضیائی امروز در ادامه سفر به استان خوزستان و بازدید از توانمندی ها و آمادگی های جمعیت استان در شورای اداری جمعیت هلال احمر خوزستان، گفت: باید همه فعالیت‌ها در هلال احمر براساس برنامه‌های عملیاتی تدوین و انجام شود.

وی افزود: هم اکنون جمعیت هلال احمر را در دنیا به علت نحوه فعالیت، تنوع و نوآوری؛ نه عِده و عُده به عنوان جمعیتی قدرتمند و درجه یک قبول دارد و این نهاد مردمی را نوآور و کارا می داندغاین مهم جز با فعالیت نیروهای صف در اقصی نقاط کشور محقق نمی‌شد.

هلال احمر ایران به عنوان جمعیتی «نوآور و کارا» در عرصه بین المللی شناخته شده است

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین در خصوص ضرورت تعامل با وزارت بهداشت و درمان با شاره به اینکه باید رایزنی هایی برای هماهنگی فعالیت های اورژانس و هلال احمر انجام شود، تصریح کرد: این فعالیت ها در مجموع باید منجر به ارائه خدمات به نحوی شود که تکلیف مردم مشخص بوده و حاصل آن نتیجه مثبتی در ارائه خدمت بهینه و در شأن مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر سابقه فعالیت 92 ساله در کشور دارد که تغییرات زیادی به خود دیده است، خاطرنشان کرد: با وجود همه این تغییرات جمعیت هلال احمر روح خدمت رسانی و امدادی خود را حفظ کرده و هر آنچه در ذیل اهداف جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر آمده است را به خوبی محقق کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از فعالیت های صف و ستاد در جمعیت هلال احمر با هم مخلوط شده است، گفت: باید همه تلاش خود را به کار بندیم تا با ستادی کوچک و مجهز به فناوری اطلاعات و ارتباطات مجموعه هلال احمر را اداره کنیم و بسیاری از فعالیت ها را به صف منتقل کنیم.

تقویت منابع داخلی و درآمدی جمعیت‌های استان

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر ضرورت تقویت منابع داخلی و درآمدی استان ها اظهار کرد: تقویت هلال احمر استان خوزستان مزیت های بسیاری دارد که باید شناسایی و تقویت شده و از سویی مشکلات آن نیز با تدبیر برطرف شود.

به گفته ضیائی باید همه تلاش خود را به کار بندیم تا اعتبارات مناسبی را برای انجام وظایف جمعیت هلال احمر جذب کنیم و به نحوی به مردم خدمات رسانی کنیم که مردم با دیدن خدمات نه از ما بلکه از نمایندگان خود در استان ها تقاضای تقویت و توجه به هلال احمر را بکنند.

اعتبارات جمعیت هلال احمر مناسب ماموریت‌های آن نیست

ضیائی امروز در حاشیه بازدید از جمعیت هلال احمر اهواز در جمع خبرنگاران، گفت: با وجود همه تلاش‌هایی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان سال 93 برای حفظ و تصویب بودجه جمعیت هلال احمر به میزان سال گذشته داشتند، اما این مهم برای سال 94 محقق نشد و اعتبارات جمعیت کمتر از سال گذشته شد.

وی افزود: علاوه بر این که اعتبارات امسال ما افزایش نیافت، تخصیص‌های ما در سال 93 و تحویل منابع نیز بسیار پایین بود و این شرایط، جمعیت هلال احمر در تحقق ماموریت های خود را با مشکل مواجه خواهد کرد.

ضرورت تمرکز زدایی و افزایش اختیارات استان ها و شعب

رئیس جمعیت هلال احمر به اهمیت تمرکز زدایی و افزایش اختیارات استان‌ها و شعب این جمعیت اشاره و عنوان کرد: باید بخش های مختلف جمعیت هلال احمر بدون نیاز به مرکز بتوانند برنامه ریزی های لازم را در استان های خود انجام دهند و لذا تصمیم داریم تا امورات صف را به خودشان واگذار کرده و وظایف مربوط به ستاد را در ستاد انجام دهیم تا اختیارات استان ها افزایش یابد.

وی افزود: به علاوه تقویت منابع داخلی از دیگر برنامه هایی است که با اجرای آن تصمیم داریم تا حداقل از اختلالاتی که ممکن است بدنبال اعتبارات در کشور ایجاد شود، کاهش یابد.

مشکل نیروی انسانی در پایگاه ها مشهود و نگران کننده است

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به مشکلاتی که در زمینه نیروها و منابع انسانی در این جمعیت وجود دارد، گفت: این مشکل به خصوص در پایگاه ها بسیار مشهود است و استان خوزستان هم از این امر مستثنی نبوده و ماندگاری نیروها در این استان با توجه به شرایط، کمتر است و لذا باید برنامه هایی برای تامین نیاز ها به نیروی انسانی به ویژه با استفاده از ظرفیت های داوطلبان و جوانان انجام و سطح آموزش نیروی انسانی را افزایش داد.

تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه تمرکز امسال جمعیت هلال احمر آموزش همگانی و شعار «هر خانواده، یک امدادگر» و «جامعه آماده» است، تصریح کرد: از اهداف اساسی جمعیت هلال احمر کمک به سلامت انسان ها است که در این زمینه تاکنون چه در زمان حوادث و چه در شرایط عادی فعالیت های بسیار انجام داده و به عنوان کمک وزارت بهداشت و درمان همواره وارد عمل شده است.

اختصاص اعتبارات مناسب ضرورت رفع کمبود پایگاه ها

ضیایی همچنین درباره برنامه های جمعیت هلال احمر برای رفع کمبود پایگاه های امداد و نجات در کشور، گفت: با تمرکز فعالیت های هلال احمر، حوزه امداد و نجات است  و از آنجا که ما به بودجه دولت و مجلس وابسته ایم، لذا هر اندازه اعتبارات مناسب تری به جمعیت اختصاص یابد، برنامه ریزی جامع تری برای راه اندازی پایگاه ها خواهیم داشت.

به گفته وی استان خوزستان هم با توجه به وسعت، حجم فعالیت ها و وقایع مهمی که در آن رخ می دهد، نیازبه ایجاد و تقویت پایگاه های امداد و نجات دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره کنترل پدیده ریزگرد ها در استان خوزستان هم گفت: هلال احمر همواره تلاش کرده است تا ریسک وقوع بحران را در حوادث مختلف از جمله ریزگردها کاهش داده و در این زمینه هم همواره اقدامات مثبت و موثر خود را انجام داده است.

وی از خدمات همه تلاشگران هلال احمر از جمله در استان خوزستان در ایام نوروز تقدیر کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها