امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150064
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۴۲
تعداد بازدید: 693
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پیروان مــوعـــود، شهید صاحبعلی رضوانخواه در سال 1333 در روستای کوچکی به نام کانیه‌سر از توابع شهرستان میاندوآب ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پیروان مــوعـــود، شهید صاحبعلی رضوانخواه در سال 1333 در روستای کوچکی به نام کانیه‌سر از توابع شهرستان میاندوآب در یک خانواده مذهبی متولد شد.

او تا پایان چهارم ابتدایی در آن روستا تحصیل کرد و پایه پنجم و ششم را در روستایی نزدیک به روستای خودشان گذراند؛ دوره متوسطه را به دلیل نداشتن بضاعت مالی، روزها کار می‌کرد و در دوره شبانه در شهرستان میاندوآب تحصیل را به پایان رساند.

وی بعد از اتمام تحصیل به خدمت مقدس سربازی اعزام شد که اتمام خدمت سربازی او با اوایل انقلاب اسلامی تقارن داشت که در روستای محل تولدش شروع به فعالیت‌های انقلابی نمود.

شهید رضوانخواه در سال 1358 انجمن اسلامی را با احداث یک کتابخانه کوچک و جذب جوانان محله به آن، تشکیل داد که نوجوانان و جوانان داوطلبانه عضو انجمن اسلامی می‌‌شدند.

در این مدت شهید چندین بار توسط حزب کومله و دموکرات مورد تعقیب قرار گرفت که به دلیل هوشیاری شهید موفق نشدند کاری انجام دهند.

پس از آنکه حضرت امام(ره) در سال 1359 فرمان تشکیل نهضت سوادآموزی را دادند، شهید رضوانخواه به دلیل علاقه زیادی که به امر تدریس و پیکار با بیسوادی داشت، جذب نهضت سوادآموزی شد.

او کارهای مقدماتی و تکمیلی نهضت سوادآموزی روستای محل سکونت خود را انجام داد و پس از دو سال کار در نهضت به استخدام آموزش و پرورش درآمد که در نهاد مقدس امور تربیتی چندین سال در مدارس مختلف شهرستان میاندوآب و حومه در امر تحصیل و تعلیم و تربیت فرزندان انقلاب میهن اسلامی فعالیت داشت؛ در این مدت در راهپیمایی‌ها مراسم مذهبی و نماز جمعه حضور فعال داشت.

سرانجام بنا بر علاقه زیادی که او به جبهه‌های حق علیه باطل داشت، بعد از امتحانات خرداد سال 1365 از طریق بسیج میاندوآب عازم جبهه‌های شمال غرب منطقه حاج عمران شد که پس از چندین مأموریت در هنگام بازگشت از جبهه جهت دیدار با خانواده و فرزندان در محور مهاباد، میاندوآب در اثر سانحه تصادف به همراه چندین نفر از همرزمانش در تاریخ پنجم مرداد سال 1365 به شهادت رسیدند.

* وصیت‌نامه

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به این مملکت نرسد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها