امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150065
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۴۲
تعداد بازدید: 764
کبری خزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پیروان مــوعـــود، گفت: با تشکر از زحمات شما که نقش مسئولانه رسانه بودن و فرهنگ‌سازی و ...

کبری خزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پیروان مــوعـــود، گفت: با تشکر از زحمات شما که نقش مسئولانه رسانه بودن و فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی دارید هفته زن امسال روبه اتمام است و ان‌شاالله از هفته آینده گزارش‌های فعالیت‌ها طبق آیین‌نامه و فرم ارسالی از شورا به دستگاه‌ها دریافت می‌شود و براساس میزان فعالیت کمی و کیفی ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شود و پس از فراتحلیلی از وضع موجود خدمت شورای عالی تقدیم می‌گردد.

وی ادامه داد:‌ اما فعالیت‌های شورا در یک سال گذشته این شورا بیشترین تمرکز را در مسائل خانواده و ارتقای آگاهی آنها نسبت به نیازهای روزآمد جامعه و خانواده گذاشت و در زمینه ازدواج و تعمیم آن، پیشگیری از تزلزل خانواده و طلاق، کودک و سند ملی و میثاق حقوق کودک و برنامه‌های اجرایی و آموزشی ذی‌ربط به ویژه بررسی مهد کودک‌ها که سال‌ها است در اولویت برنامه‌های شورای زنان است و تمرکز سال گذشته بررسی وضعیت مهدها و راهکارها و سیاست‌های اصلاح و ارتقای این وضعیت بود.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان اظهار داشت: مسئله ایدز و میزان آسیب‌های فرهنگی اجتماعی و بهداشتی آن و راهکارهای مقابله صحیح و اصولی با آن که منجر به پیشگیری و سپس کاهش ابتلا و نیز درمانی این بیماری شود از فعالیت‌های سال قبل شورای فرهنگی اجتماعی زنان بود.

خزعلی تصریح کرد: مسئله جمعیت از اهم مسائل بود می‌دانید که طبق مصوبات شورای عالی و رهنمودهای مقام معظم رهبری از اولویت‌های اصولی تمام دستگاه‌های ذی‌ربط است. شورای فرهنگی اجتماعی زنان در عرصه فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی، تولید علم و پایش و نظارت و نحوه اجرا فعالیت وسیع و مستمری داشته است و طبق قانون گزارش‌های آن به شورای عالی تقدیم می‌شود.

وی افزود‌: در آینده نیز مهم‌ترین اولویت ما خانواده‌ با محورهایی مانند تعمیم و ترویج ازدواج، ایمن‌سازی و تحکیم خانواده، ارتقای فرهنگی عفاف و حجاب و تأمین اشتغال خانواده‌محور و حفظ حضور کیفی اجتماعی زنان است و تأکید می‌کنم که خدمات اجتماعی و اشتغال زنان از ضروریات جامعه اسلامی برای رفع نیازهای زنان و جامعه است اما با  تأمین امکاناتی که سلامت همه جانبه او و خانواده‌اش را فراهم کند یکی از این امکانات اجرای مصوباتی مانند مرخصی‌های لازم، دورکاری و کارهای منعطف است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در مورد ازدواج و تحکیم خانواده و بررسی آن در سه جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جلسات خوبی بود و طرحی با سوابق عمیق تحقیقاتی و طراحی گروه‌های علمی، حوزوی و دانشگاهی که مرحله اجرایی و پایلوت آن در برخی استان‌ها نیز پیاده شده بود ارائه شده و منجر به تصمیماتی شد که دبیرخانه شورای عالی مؤظف به پیگیری مستمر این تصمیمات تا حصول نتیجه نهایی شد.

وی در خصوص تصمیمات گرفته شده برای رفع نگرانی جامعه و خانواده‌ها از رشد بی‌رویه طلاق و فروپاشی خانواده و آسیب‌های بعدی آن در جامعه گفت: در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس جمهور بر اهمیت و ضرورت اهتمام به این مهم تأکید کردند و بر تأمین بودجه‌های مورد نیاز حتی در صورت کاهش درصدی از آمار تصریح و مقرر کردند که پیگیری‌های لازم را دبیرخانه انجام داده و مواردی که نیاز به سیاست‌گذاری کلان دارد به شورای عالی آورده شود.

خزعلی ادامه داد: رئیس جمهور با توجه به ضرورت استفاده از توان فعالیت‌های قوی و غنی مردمی تأکید کرد که هر کاری به دست مردم به انجام رسیده با قوت و قدرت انجام شده است لذا کار را به دست مردم و با حمایت‌ و همت مردم ادامه دهید دولت نیز از هر نوع حمایت و یاوری لازم دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: برهمین اساس رئیس شورای انقلاب فرهنگی بر ضرورت و اهمیت پیگیری تا رسیدن به نتایج توسط دبیرخانه شورای عالی به عنوان مرکز کارشناسی و هماهنگی اجرایی تأکید کرده و تدوام مطالعات و تحقیقات وسیع‌تر برای تکمیل و طراحی‌های بعدی و اجرای همزمان این تجربه موفق را ضروری عنوان کرد.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: بنابراین به عنوان عیدی آغاز سال می‌توان به خانواده‌ها و مردم که نگران وضعیت تأخیر ازدواج و تزلزل خانواده و آسیب‌های آن هستند وعده داد که ساماندهی امور خانواده از عرصه سیاست و مصوبه به مرحله اجرایی عملی در جامعه نزدیک‌تر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار