امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150088
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 359
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پیروان مــوعـــود، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در اولین نشست مشترک فرمانداران و مدیران کل ستاد استانداری و ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پیروان مــوعـــود، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در اولین نشست مشترک فرمانداران و مدیران کل ستاد استانداری و معاونان سیاسی فرمانداری‌های استان تهران که ظهر امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با بیان اینکه فرمانداران نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در زندگی و معیشت مردم دارند، اظهار داشت: مدیران دولتی باید با توجه به سیاست دولت انتخاب شوند.

وی افزود: گروهی از مدیران که در دولت قبل فعالیت داشتند اگر قصد ادامه همکاری دارند باید بدانند که باید سیاست‌های دولت را قبول داشته و به آن عمل کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: مدیران دولتی باید بدانند که ما دنبال برخوردهای تند و کند نیستیم و از افراط و تفریط دوری می‌کنیم و معتقدیم باید برنامه‌های اعتدالی دولت اجرا شود و به سیاست دولت عمل شود زیرا مردم متوقع هستند این دولت مشکلات‌شان را برطرف کند.

مقیمی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اجتماعی در گذشته، بیان کرد: عملکرد گذشته مورد تأیید مردم نبود وگرنه به همان تفکرات رأی می‌دادند.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در پایان دولت از عملکردمان دفاع کنیم باید خودمان را با برنامه‌های این دولت هماهنگ کنیم، این دولت به دنبال افراط‌گری نیست و تنها خط مشی اعتدال و تدبیر و امید را دنبال می‌کند و همواره دنبال این بوده که امید را با تدبیر و خرد جمعی در بین مردم افزایش دهد.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما علاوه بر اینکه باید کمبودهای گذشته را جبران کنیم باید برنامه‌های خود دولت را به طور منظم و هماهنگ اجرا کنیم که البته عمل به این موضوع همت بسیار زیادی را می‌طلبد. ما امکانات بسیار زیادی داریم که باید بالفعل شود.

مقیمی تصریح کرد: ما می‌خواهیم به حقوق شهروندی توجه کرده و به آن عمل کنیم و همچنین کرسی‌های آزاداندیشی را در دانشگاه‌ها فعال کنیم تا بتوانند فعالان سیاسی، موافقان و مخالفان بیایند و صحبت‌های خود را مطرح کنند. لذا اگر این شرایط وجود داشته باید ادامه یابد و اگر وجود نداشته باید به وجود بیاوریم.

وی درباره بدهی‌های برخی فرمانداری‌ها به کادر اجرایی ستاد انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 گفت: این بدهی‌ها که مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال 92 می‌شود تا آخر این ماه پرداخت خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر کشور خطاب به فرمانداران گفت: ما نباید منتظر این باشیم که کسی دیگری بیاید احزاب را فعال و اشتغال را ایجاد کند بلکه شما به عنوان رئیس شورای تامین، رئیس شورای اشتغال مسئولیت دارید که تمامی این مسائل را پیگیری و به نتیجه برسانید.

مقیمی در ادامه افزود: شما می‌توانید با همه تعامل داشته باشید اما نمی‌توانیم فرمانداری را مشارکتی اداره کنیم، فرمانداری شرکت سهامی نیست بلکه این مسئولیت شماست و باید آن را انجام دهید.

وی ادامه داد: اینکه در ابلاغ احکام فرمانداران و بخشداران سخت‌گیری می‌شود به دلیل این است که فرمانداران و بخشداران مهم‌ترین مسئولیت را در کشور دارد زیرا اگر این جایگاه حفظ شود مشکلات مردم هم برطرف خواهد شد و مسئولانی هم که در این جایگاه قرار می‌گیرند باید در مسائل مالی، اعتقادی و ... دقیق باشند.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: اگر معتقدیم در گذشته رفتارهای ناپسندی با ما شده نباید آن را با دیگران ادامه دهیم.

مقیمی با بیان اینکه اقدامات دولت باید به خوبی برای مردم تشریح شود گفت: باید فعالیت‌های دولت به درستی بیان شود و بیشتر از آن چیزی که کار کردید اعلام نکنید. بگذارید مردم اعتماد پیدا کنند تا این سرمایه اجتماعی حفظ شود که بدین وسیله وقتی مقام دولتی آماری ارائه می‌دهد مردم به آن اعتماد داشته باشند، نباید برای پیشبرد اهداف به آمارهای دروغ متوسل شویم.

وی با بیان اینکه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری 7 اسفند ماه برگزار می‌شود تصریح کرد: نباید اجازه دهیم هیچ امکانات دولتی له و علیه کسی استفاده شود و اگر مشاهده کردید امکاناتی که با پول دولت تهیه شده و له یا علیه کسی مورد استفاده قرار گرفته حتما گزارش آن را به ما ارائه کنید.

معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: دقت کنید که شبهه همراهی با کاندیداها به ما زده نشود تا مردم احساس کنند دولت در انتخابات کاملا بی‌طرف است در نتیجه مردم نیز حضور بیشتری در پای صندوق‌های رای خواهند داشت.

مقیمی با بیان اینکه باید سعی کنیم خودمان را از بحث‌های حاشیه‌ای دور کنیم گفت: باید جلوی هر گونه فعالیت غیرقانونی را بگیریم.

وی تاکید کرد: تبلیغات در انتخابات فقط باید در زمان مشخص خودش که طبق جدول زمانبندی مشخص می‌شود انجام شود.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: اگر در جریان انتخابات متوجه اقدامات خلاف قانون از جمله خرید و فروش رای شویم علاوه بر معرفی فرد خاطی به محاکم قضایی افراد واسطه هم به این محاکم معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار