امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150096
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 370
به گزارش گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل امروز (پنجشنبه) در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل امروز (پنجشنبه) در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مهمترین مسائل جهانی و منطقه ای گفت وگو و تبادل نظر کرد.

در این تماس تلفنی، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ادامه حملات عربستان سعودی به مردم و زیرساخت های یمن بر توقف فوری این حملات و ارسال کمک به مردم بی دفاع این کشور تأکید کرد.

ظریف با اشاره به طرح چهار ماده ای جمهوری اسلامی ایران برای خاتمه بحران یمن، بر انجام هر چه سریع تر گفت وگوها بین گروه های یمنی تأکید و آمادگی کشورمان را برای حل این بحران اعلام کرد.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز در این گفت وگو ضمن قدردانی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران بر پایان مسالمت آمیز بحران یمن و لزوم ارسال فوری کمک های پزشکی و غذایی به آسیب دیدگان در این کشور تأکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل همچنین ضمن ابراز خرسندی از روند مذاکرات ایران و 1+5، آمادگی سازمان ملل را برای کمک به حصول توافق نهایی اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار