امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150098
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 468
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه مصری الیوم السابع، «یاسر المراد» معاون وزیر خارجه مصر در امروز آسیایی ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه مصری الیوم السابع، «یاسر المراد» معاون وزیر خارجه مصر در امروز آسیایی امروز(پنجشنبه) در واکنش به اظهارات اخیر امیر حسن عبداللهیان معاون وزیر خارجه مصر درباره مواضع مصر در یمن اعلام کرد که چنین اظهاراتی غیر قابل قبول است .

یاسر المراد افزود: اظهارات امیر حسن عبداللهیان به منزل خروج از چارچوبی است که طرف ایرانی بر اساس آن برای بهبود روابط دو کشور تلاش می کند و به نوعی با تلاش‌هایی که مسئول ایرانی برای تاکید بر بهبودی روابط دو کشور از طریق گفتگو و همکاری سازنده به کار می‌گیرد، تناقض دارد.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با خالد عماره رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری عربی مصر در تهران پیرامون روابط دوجانبه ایران و مصر و آخرین تحولات منطقه به ویژه اوضاع جاری در یمن گفت‌وگو کرد.

معاون وزیر خارجه ایران گفت: انتظار داریم مصر کمک بیشتری برای تسریع در جستجوی رهیافت سیاسی برای یمن و جلوگیری از ادامه کشتار و توسعه درگیری کند و قابل قبول نیست که مصر در تحولات یمن خود را در مقابل مردم یمن قرار دهد.

وی گفت: ما شاهد برخی رفتارهای خردمندانه از سوی کشورهای منطقه هستیم. با این وجود، انتظار داریم که مصر به عنوان کشوری اسلامی و عربی، کمک بیشتری برای تسریع در جستجوی رهیافت سیاسی برای یمن و جلوگیری از ادامه کشتار و توسعه درگیری کند. این قابل قبول نیست که مصر در تحولات یمن خود را در مقابل مردم یمن قرار دهد.

انتهای پیام/ح

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها